En İyi Dwayne Johnson Filmleri

07.09.2020 / Sinema / Eğlence

Amerikalı eski güreşçi ve oyuncu olan Dwayne Johnson, sinema kariyerinde birçok filmde başrol oynamış ve büyük hayran kitlesine ulaşmıştır.

En İyi Dwayne Johnson Filmleri

2 Mayıs 1972 doğumlu Dwayne Douglas Johnson, 1996 yılında güreşe ve 1999 yılında da oyunculuğa başladı. 2004 yılında güreşçiliği bırakan Dwayne Johnson, 7 yıl aradan sonra 2011 yılında tekrar güreşe döndü. 2019 yılında profesyonel güreşten emekli olduğunu açıkladı. 2020 yılında hem babasını kaybetti hem de dünyayı etkili altına alan koronavirüs salgınına yakalandı.

Dwayne Jhonson, sinema kariyerine 1999 yılında kendi belgeseli olan “Beyond the Mat” ile başladı. Sinema filmi olarak ilk adımını ise 2001 yılında “The Mummy Returns” ve “Longshot” filmleri ile atmıştır.

The Mummy Returns / Mumyanın Dönüşü

The Mummy Returns / Mumyanın Dönüşü adlı film, The Mummy filminin serisi olarak çekildi. Rick O'Connell ile Evelyn'in Mısırlı rahip İmhotep'in mumyasıyla dehşet dolu karşılaşmalarının üzerinden 10 yıl sonrasını ele alan filmde Dwayne Johnson, Scorpion King (Akrep Kral) adlı savaşçı rolünü üstlenmiştir.

The Scorpion King / Akrep Kral

The Scorpion King / Akrep Kral adlı film, Dwayne Johnson’ın sinema hayatında parlamasını sağlamıştır. Kral Mennon, kimseye acıması olmayan, merhametsiz bir savaşçıdır. Zamanında, vahşi ordusuyla önüne ne geldiyse katlederek ölümün izini sürmüştür. Mathayus ise Kral Mennon'u durdurabilecek tek kişidir.

Walking Tall / Yolun Sonu

Walking Tall / Yolun Sonu adlı filmde Dwayne Johnson’a Cobie Smulders ve Neal McDonough eşlik ediyor. Amerikan ordu özel kuvvetleri için sekiz yıl hizmet verdikten sonra yaşadığı yere dönen Astsubay Chris Vaughn, bölgedeki fabrikada bir iş aramaktadır. Fakat kasaba gangasterler tarafından yönetilmektedir.

Doom

Doom adlı filmde Dwayne Johnson’a Karl Urban ve Rosamund Pike eşlik ediyor. Mars’taki bir bilimsel araştırma merkezi olan Olduvia’da yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Olayı çözmesi için Dwayne Johnson ve ekibi Mars’a gönderilir. Doom filmi, bilgisayar oyunundan uyarlanmıştır.

The Gridiron Gang

The Gridiron Gang adlı filmde Dwayne Johnson’a Xzibit ve L. Scott Caldwell eşlik ediyor. Reşit olmamış gençlerin kaldığı bir tutukevinde kamp yöneticisi olan Sean Porter, gençlere futbol sayesinde takım olabilme bilinci ve kendilerine güven duygusu aşılamaya çalışır.

The Game Plan / Oyun Bozan

The Game Plan / Oyun Bozan adlı filmde Dwayne Johnson’a Madison Pettis ve Kyra Sedgwick eşlik ediyor. Walt Disney Pictures'ın sunduğu filmde bekar bir Amerikan futbolu oyuncusunun eski ilişkilerinin birisinden yedi yaşında bir kızı olduğunu öğrenmesinin ardından gelişen komik olaylar zinciri konu ediliyor.

Get Smart / Akıllı Ol

Get Smart / Akıllı Ol adlı filmde Dwayne Johnson’a Steve Carell, Anne Hathaway ve Alan Arkin eşlik ediyor. Amerika Birleşik Devlerindeki bir casus teşkilatı olan Control umulmadık bir saldırıya uğradığında işler çıkmaza girer. Control’un kumanda merkezi zarar görünce ajanların kim oldukları ve detaylı bilgileri de açığa çıkar.

The Other Guys / Yedek Polisler

The Other Guys / Yedek Polisler adlı filmde Dwayne Johnson’a Mark Wahlberg, Will Ferrell ve Samuel L. Jackson eşlik ediyor. Polis teşkilatlarında iki ayrı kuvvet arasında hep süregelen bir rekabet, hırs ve kıskançlık konusu vardır. Büro işlerinde çalışanlar cadde ve alan çalışması yapan meslekdaşlarını çekemezken, sahadakiler de ofiste sekreterya işleriyle uğraşan polisleri hor görürler

Faster / Sürücü

Faster / Sürücü adlı filmde Dwayne Johnson’a Billy Bob Thornton ve Oliver Jackson-Cohen eşlik ediyor. Sürücü işlediği bir suç nedeniyle on yıl hapis cezası alır. Cezasını tamamlayan Sürücü, on yıl kaldığı hapishanede tek bir amaca odaklanır. Bir soygunda hayatını kaybeden kardeşinin intikamını almak.

Fast Five / Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu

Fast Five / Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu adlı filmde Dwayne Johnson’a Vin Diesel ve Paul Walker eşlik ediyor. Eski polis Brian O'Conner ve Mia Toretto, Dom’u hapisten kaçırıp özgürlüğüne kavuşturduktan sonra poslisleri atlatıp sınırı geçerler ve Rio de Janeiro’da ortaya çıkarlar. Bu sefer hedefini asla ıskalamayan inatçı federal ajan Luke Hobbs, Dom ve Brian’ın izini sürmekle görevlendirilir.

Journey 2: The Mysterious Island / Gizemli Adaya Yolculuk

Journey 2: The Mysterious Island / Gizemli Adaya Yolculuk adlı filmde Dwayne Johnson’a Michael Caine ve Josh Hutcherson eşlik ediyor. Sean Anderson okyanus ortasında gizemli bir adadan şifreli bir sinyal alır. Onu durduramayacağını anlayan üvey babası Hank maceraperest Sean ile birlikte ipuçlarının peşinden gider.

G.I. Joe: Retaliation / G.I. Joe: Misilleme

G.I. Joe: Retaliation / G.I. Joe: Misilleme adlı filmde Dwayne Johnson’a Bruce Willis ve Channing Tatum eşlik ediyor. G.I. Joe ekibi dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adın çalışanlar ve Zartan'ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor.

Pain & Gain / Zor Kazanç

Pain & Gain / Zor Kazanç adlı filmde Dwayne Johnson’a Mark Wahlberg ve Ed Harris eşlik ediyor. Daniel Lugo ve en yakın arkadaşı Adrian Doorbal, Florida'da yaşamakta ve vücut geliştirme salonunda antrenör olarak çalışmaktadır. Kendi Amerikan rüyalarının peşinden gitmeye karar veren ekip, hali hazırda suçlu olduklarına inandıkları zengin bir müşterilerini kaçırıp, işleri de kılıfına uydurarak zengin olmanın planını kurarlar.

Fast & Furious 6 / Hızlı ve Öfkeli 6

Fast & Furious 6 / Hızlı ve Öfkeli 6 adlı filmde Dwayne Johnson’a Vin Diesel ve Paul Walker eşlik ediyor. Hobbs dünyada 12 ülkeye yayılmış bir suç organizasyonu araştırmaya başlar. Bu örgüt her biri birer ölüm makinesi olan paralı askerlerden oluşmaktadır. Örgütün ikinci lideriyse Dom’un öldüğünü sandığı eski aşkı Letty’dir.

Hercules / Herkül: Özgürlük Savaşçısı

Hercules / Herkül: Özgürlük Savaşçısı adlı filmde Dwayne Johnson’a Rufus Sewell ve Aksel Hennie eşlik ediyor. Herkül, tanrı kral Zeus'un güçlü oğluydu. Bunun karşılığında tüm hayatı boyunca acı çekti. 12 görevi ve ailesini kaybetmesinin ardından, bu karanlık yorgun ruh tanrılara sırtını döndü ve huzuru kanlı savaşlarla çarpışarak aramaya başladı.

Furious 7 / Hızlı ve Öfkeli 7

Furious 7 / Hızlı ve Öfkeli 7 adlı filmde Dwayne Johnson’a Vin DieselPaul Walker ve Jason Statham eşlik ediyor. Serinin son bölümünde Hızlı ve Öfkeli ekibi bu kez İngiltere'den gelen bir intikam planından habersizlerdir. Shaw kardeşi Owen'ın hesabını sormakta ve onu yaralayanların karşısına çıkmaktadır.

San Andreas / San Andreas Fayı

San Andreas / San Andreas Fayı adlı filmde Dwayne Johnson’a Carla Gugino ve Alexandra Daddario eşlik ediyor. California'da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi'nin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının ardından yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom'un yaşadıklarını ön plana alan film, genç adamın duygusal hayatı ile sorumluluklarını dengede tutma çabasına odaklanıyor.

Central Intelligence / Merkezi İstihbarat

Central Intelligence / Merkezi İstihbarat adlı filmde Dwayne Johnson’a Kevin Hart ve Amy Ryan eşlik ediyor. Eski bir dostuyla uzun bir aradan sonra Facebook aracılığıyla yeniden bir araya gelen bir muhasebecinin kendisini uluslarası casusluk dünyasının tam göbeğinde bulmasını konu alan film hem aksiyon meraklılarını hem de gülmek isteyenleri cezbedecek gibi görünüyor.

The Fate of the Furious / Hızlı ve Öfkeli 8

The Fate of the Furious / Hızlı ve Öfkeli 8 adlı filmde Dwayne Johnson’a Vin Diesel ve Jason Statham eşlik ediyor. Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner.

Jumanji: Welcome to the Jungle / Jumanji: Vahşi Orman

Jumanji: Welcome to the Jungle / Jumanji: Vahşi Orman adlı filmde Dwayne Johnson’a Jack Black ve Kevin Hart eşlik ediyor. Dört sıra dışı arkadaş bir video konsol oyunu bulur. Daha önce kimse bu oyunun adını duymamıştır. Heyecanla oyunu incelemeye başlayan ve oynamaya koyulan dört ergen kendilerini vahşi bir ormanda avatarların bedenlerinin içinde bulurlar.

Rampage: Büyük Kıyım

Rampage: Büyük Kıyım adlı filmde Dwayne Johnson’a Naomie Harris ve Malin Åkerman eşlik ediyor. İnsanları kendinden uzak tutan bir Primatolog olan Davis Okoye, doğumundan beri bakımıyla ilgilendiği oldukça zeki bir goril ile arasında inanılmaz bir bağ kurar.

Skyscraper / Gökdelen

Skyscraper / Gökdelen adlı filmde Dwayne Johnson’a Neve Campbell ve Chin Han eşlik ediyor. Will Sawyer, eski bir FBI Rehine Kurtarma Ekibi lideridir. Fakat artık gökdelenlerin güvenliğini değerlendirmektedir. Çin’deki görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca tüm suç onun üzerine atılır.

Fighting with My Family

Fighting with My Family adlı filmde Dwayne Johnson’a Florence PughLena Headey ve Nick Frost eşlik ediyor. Ülkenin her yerindeki küçük mekanlarda gösteriler yapan adam karısı ve iki çocuğuyla sakin bir hayat sürmeye çalışmaktadır. Günü birinde kardeşler WWE için seçmelere katılma şansı buluyorlar. Ebeveynler rüyalarının gerçekleştiği ve bütün sorunlarının çözüleceği düşünmeye başlıyor.

Hobbs & Shaw

Hobbs & Shaw adlı filmde Dwayne Johnson’a Jason Statham ve Idris Elba eşlik ediyor. Hızlı ve Öfkeli serisinin spin-off filmi olan Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw, insanlığı tehlikeye sokan bir güce karşı birlikte hareket etmek zorunda kalan Hobbs ve Shaw’un hikâyesini konu ediyor.

Jumanji: The Next Level / Jumanji: Yeni Seviye

Jumanji: The Next Level / Jumanji: Yeni Seviye adlı filmde Dwayne Johnson’a Jack Black ve Kevin Hart eşlik ediyor. Jumanji: Yeni Seviye, arkadaşlarını kurtarmak için kendilerini yeniden oyunun içinde bulan gençlerin maceralarını konu ediyor.