En İyi Erkek Oyuncu: Haluk Bilginer

26.11.2019 / Kültür / Sanat / Sinema

47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü, Şahsiyet dizisindeki Agah Bey karakteriyle Haluk Bilginer kazandı.

En İyi Erkek Oyuncu: Haluk Bilginer

Daha önce 20.09.2019 tarihinde “Haluk Bilginer Emmy Ödülleri'nde” isimli haberimizde ülkemizin önde gelen sanatçısı için, Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu klasmanında aday gösterildiğini söylemiş ve ödülü alıp geleceği günü sabırsızlıkla beklediğimizi söylemiştik.

Ve beklenen oldu. New York’ta düzenlenen 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Beat dizisinden Jannis Niewöhner, Impuros dizisinden Raphael Logam ve Come Home dizisinden Christopher Eccleston’ın da aday gösterildiği kategoride usta sanatçı, Şahsiyet dizisindeki performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

47 emmy ödülleri en iyi erkek oyuncu adaylarından haluk bilginer şahsiyet dizisindeki agah bey rolü ile ödülü kazandı

Dünya çapındaki en prestijli ödüllerden biri olan Emmy’i alarak ülkemizi gururlandıran Haluk Bilginer, çok iyi hissettiğini ifade ederek şunları söyledi:

Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.