En İyi Scarlett Johansson Filmleri

10.02.2020 / Sinema / Eğlence

1984 doğumlu Amerikalı başarılı oyuncu Scarlett Johansson, film kariyerine 1994 yapımlı North filmiyle başladı.

En İyi Scarlett Johansson Filmleri

Avengers serisi ile adından söz ettiren Scarlett Johanssan, birçok filmde rol aldı.  Hayalet Dünyası ve İnci Küpeli Kız gibi filmlerde başarıya ulaşan ünlü aktör 2003 yılında iki Altın Küre adaylığı kazandı.

en iyi scarlett johansson filmleri

Black Widow

Marvel'ın Yenilmezler ekibinin yetenekli casusu Natasha Romanoff, nam-ı diğer Black Widow'un solo filmidir. Ünlü kurgusal karakteri, Yenilmezler serisinde olduğu gibi Scarlett Johansson canlandırıyor.

 

Tavşan Jojo

Taika Waititi'nin yönettiği Jojo Rabbit, II. Dünya Savaşı sırasında, Hitler'in gençlik kamplarında yer alan ve zihninde yarattığı Hitler'i en yakın arkadaşı olarak gören genç Jojo'nun, annesinin evlerinde genç bir Yahudi kızı sakladığını keşfetmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

 

Avengers: Endgame

Infinity War'la korkunç titan Thanos amacına ulaşmış ve evrenin yarısını yok etmişti. Russo Kardeşler'in yeniden yönetmen koltuğunda oturduğu Avengers: Endgame'de evrenin sevilen kahramanları Captain Marvel'ı da yanlarına alarak her şeyleri pahasına Thanos'a karşı mücadeleyi sürdürecekler.

 

Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Yönetmenliğini, Captain America'dan tanıdığımız Anthony Russo ve Joe Russo'nun üstlendiği Avengers: Infinity War, tüm Marvel Sinematik Evreni'nin bir araya gelerek korkunç titan Thanos'a karşı verdiği savaşı konu ediniyor.

 

Kabuktaki Hayalet

Kodansha Comics manga dizisinden esinlenilen, başrolünde Scarlett Johansson'un yer aldığı film, 9. Birlik'in başındaki insan-sayborg hibritin hikâyesini ele alıyor.

 

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Marvel'in Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı fiminde Steve Rogers'ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmezlerin yenilenmiş ekibinin lideri olarak görüyoruz.

 

Yenilmezler 2: Ultron Çağı

Iron Man önderliğinde bir grup süper kahraman, aktif olarak kullanılmayan bir barışı koruma programını gerçekleştirmek isterler, ancak işler çığırından çıkar ve insan yapımı bir yapay zeka olan Ultron'un eline, hain planlarını gerçekleştirme fırsatı geçer. Süper kahramanlar onu durdurabilmek için bir kez daha güç birliği yapmak zorundadır. Tüm dünyaya yayılan bir savaş başlayacaktır.

 

Lucy

Tayvan'ın başkenti Taipei'nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür. Lucy, bu tehlikeli uyuşturucu şebekesinde, belalı bir çete için kurye olarak çalışmak zorunda kalan genç bir kadındır. Bir gün bir teslimat öncesinde taşıması için vücudunun içine yerleştirilen uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy'nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla yüzleşir. Lucy'in damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır! Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın acımasız bir savaşçıya dönüşecektir. Ünlü Fransız sinemacı Luc Besson'un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson bulunuyor.

 

Kaptan Amerika: Kış Askeri

S.H.I.E.L.D. üyesi bir arkadaşı saldırıya uğrayınca Steve, dünyayı tehlikeye atan bir entrika ağının içine çekilir. Kara Dul (Black Widow) ile güçlerini birleştiren Kaptan Amerika, kendisini susturmak için gönderilen profesyonel katillerle savaşırken bir yandan da giderek genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için çabalamaktadır.

 

Kalbim Sende

Jon Martello, porno bağımlılığı olan ve kadınlar konusunda türlü takıntılara sahip olan bir adamdır. Arkadaşları arasında Don Juan olarak mimlenen Jon, kadınları elde etme konusunda da bir hayli başarılıdır. Bir gece kulübünde tanıştığı Barbara ise daha önce karşılaştığı hiç kimseye benzememektedir.

 

Hitchcock

Dünya sinema tarihine adını ölümsüz harflerle kazımış olan ustaların ustası sinemacı Alfred Hitchcock'un sıradışı filmi Sapık (Psycho)'ın çekim sürecinde geçen film Hitchcock ve eşi Alma'nın aşklarına odaklanıyor.

 

Yenilmezler

Yenilmezler, Marvel’in en çok iz bırakan kahramanlarını bünyesinde topluyor: Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow. Beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlıyor. S.H.I.E.L.D. adıyla bilinen uluslararası barışı koruma teşkilâtının yöneticisi olan Nick Fury, dünyayı böylesi bir felâketten kurtarmak için bir takıma ihtiyacı olduğunu anlıyor. Takıma adam seçmek için dünyanın dört bir yanını gezmeye başlıyor. Bir Marvel filmi olan Yenilmezler filminde hiç beklenmedik bir düşmanın küresel güvenliği tehdit etmeye başlaması üzerine bir araya gelen bir süper kahraman ekibi, Dünya’yı felâketin eşiğinden kurtarmaya çalışıyor. Başrollerini Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner ve Tom Hiddleston’un paylaştığı bu ekibe Stelan Skarsgard’la Samuel L. Jackson eşlik ediyor. Joss Whedon’un Zak Penn ile birlikte yazdığı hikâyeden senaryolaştırdığı ve yönettiği Yenilmezler, ilki 1963 yılında basılan ve o günden beri Marvel’in en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan The Avengers’tan uyarlandı. Aksiyon ve olağanüstü özel efektlerle dolu, muhteşem bir filme hazır olun.

 

Düşler Bahçesi

Eşini kaybettikten sonra iki çocuğunu yalnız büyütmeye çalışan Benjamin hep beraber yaşadıkları kentten uzakta, doğayla daha baş başa olabilecekleri yeni bir eve taşınmak, yeni bir başlangıç yapmak ister. Fakat taşınmak için seçtikleri ev aslında bir hayvanat bahçesidir! Başta çok şaşırsalar da, bu eve taşınmaya ve terk edilmiş hayvanat bahçesini yeniden canlandırmaya karar verirler. Bu hem maddi hem manevi açıdan zorlu ama bir o kadar da tutku dolu bir macera olacaktır...

Başrollerini Matt Damon ve Scarlett Johansson'ın paylaştığı filmin senaryosu We Bought a Zoo adlı gerçek hayat hikâyesini anlattığı romandan Aline Brosh McKenna ve filmin yönetmenliğini de üstlenen Cameron Crowe tarafından uyarlandı.

 

Iron Man 2(2010)

Yönetmen Jon Favreau ve Robert Downey Jr’ı tekrar bir araya getiren Iron Man 2’de, milyarder mucit Tony Stark’ın zırhlı Süper Kahraman Iron Man olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir.

 

Cehennem Çiçeği

The Black Dahlia vakası ortaya çıktığında ve bu dosya açıldığında, bununla ilgilenen iki polis memurunun özel ve profesyonel hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Bir Oscar adaylığı bulunan polisiye ve gizem filminin toplamda 4 ödülü ve 12 adaylığı bulunuyor.

 

Mükemmel Sonuç

6 lise son sınıf öğrencisi hayatlarının devamı ve iyi bir üniversite kazanmak için sınava çalışmak yerine Princeton Test Merkezi’ne girip soruları çalmak üzere plan yapar. Mükemmel sonuç için Test Merkezi’ne sızan gençler bakalım bu işi başarabilecekler mi?

 

Dadım Aşık

Bir lise mezunu olan Annie Braddock ( Scarlett Johansson ) zengin bir New Yorklu aile için çocuk bakıcılığı yapmaya başlar. Burada ise istemsizce bir aşka yakalanır ve bu işlerini biraz zorlaştırmaya başlar. Scarlett Johansson’un başrolü çektiği romantik komedinin iki adaylığı olsa da ne yazık ki aldığı bir ödül bulunmuyor.

 

Derinin Altında

Gizemli bir genç kadın, İskoçya’da yalnız başına yaşayan genç bir adamı gece vakti baştan çıkarmaya başlar. Bununla beraber kadın kendini keşfetmeye ve bazı şeyleri daha net anlamaya başlar.

 

Boleyn Kızı

Philippa Gregory’nin aynı adı taşıyan romanından uyarlanan, romantik ve dram olan mükemmel bir başyapıt. Kral VIII. Henry’nin aynı anda iki kız kardeşe âşık olduğunu anlatan eser gerçekten nefes kesici ve sürükleyici.

 

Ada

Tom Lincoln ve Sarah Jordan yer altında kapalı bir yerde yaşayan yüzlerce esirden ikisidir. Bu kapalı tesisten kurtulmanın tek yolu kura ile seçilmek ve adaya gönderilmektir. Lincoln ve Sarah tesisten kaçarlar ve peşlerindeki amansız güvenliklere yakalanmamak için ellerinden geleni artlarına koymazlar. Tek amaçları vardır o da hayatta kalmak.

 

İnci Küpeli Kız

Genç bir köylü hizmetçi kızı olan Griet, kısa bir süre sonra güzelliği ile dikkat çekecek ve evinde çalıştığı büyük ressam Johannes Vermeer’in yetenekli asistanı ve aynı zamanda en büyük başyapıtı olan İnci Küpeli Kız tablosunun modeli olacaktır.

 

Her

Başrolü Joaquin Phoenix’ in üstlendiği dram, romantik ve bilim kurgu filminde, yalnız yaşayan ve kendini sürekli yalnız hisseden bir yazılımcı, her ihtiyacını karşılayabilecek dişi bir yazılım sistemi oluşturuyor ve ona karşı istemsizce ilgi duyup aşık oluyor. Tabi ki bu hayatını da zorlaştırıyor.

 

Prestij

İki sihirbaz arasında geçen rekabet, gerçekten inanılmaz bir film. Mükemmel kadrosu, mükemmel senaryosu, her dakika süren heyecan ile sizlere tırnaklarınızı yedirecek filmden en küçük bir spoiler dahi vermek istemiyorum. Ölmeden önce izlenmesi gereken ilk 10 film listesine girebilecek bir film.