Ersun Yanal Dönemi Başlıyor

11.12.2018 / Spor

Ligde alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Cocu’nun görevine son veren Fenerbahçe, Ersun Yanal ile 1,5 yıllığına anlaştı.

Ersun Yanal Dönemi Başlıyor

Phillip Cocu'nun görevden ayrılmasının ardından Erwin Koeman'ı geçici olarak takımın başına getiren yönetim, kötü gidişatı engelleyemeyince Ersun Yanal ile sözleşme detaylarını görüştü.

Sarı lacivertli taraftarların ısrarla takımın başında görmek istediği Ersun Yanal'ın İstanbul'da olduğu ve akşam saatlerinde Başkan Ali Koç ve yöneticilerle bir yalıda görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Fenerbahçe yönetimi, teknik direktörlük görevine Ersun Yanal'ı getirmeyi planlarken, bunun yanı sıra idari menajerlik görevini de Volkan Ballı'ya emanet etmek istiyor.

Sportif Direktör Damien Comolli'nin görevine devam etmesi konusunda fikir birliğine varılırken, Fransız futbol adamının ara transfer döneminde hem satılması gereken futbolculara kulüp arayacağı, hem de Ersun Yanal'ın istediği futbolcuları Fenerbahçe'ye kazandırmak için çaba göstereceği kaydedildi.

Philip Cocu

Cocu’nun Fenerbahçe’den Alacağı Tazminat

Fenerbahçe'den gönderilen Teknik Direktör Cocu'nun tazminatıyla ilgili flaş bir iddia geldi. Cocu’nun sözleşmesi 1 yıl dolmadan feshedildiği için Fenerbahçe’nin Hollandalı teknik adama 3 yıllık maaşı ve hak edilmese de şampiyonluk primlerini ödeyeceği öne sürüldü.

Cocu'nun 1 yıllık ücreti ise 3 milyon Euro. Bu durumda 9 milyon Euro haricinde bir de şampiyonluk primleri ödenmesi konuşuluyor.