'Ethereum' Birleşmesi Tamamlandı

08.09.2022 / Ekonomi / Bilim / Teknoloji

Uzun zamandır beklenen birleşme sonunda tamamlanıyor. 15 Eylül itibariyle birleşme işleminin sona ermesi tahmin ediliyor.

'Ethereum' Birleşmesi Tamamlandı

Ethereum, daha güvenli ve enerji bakımından daha tasarruflu olan birleştirme işlemini sonunda tamamlıyor. Kripto para cüzdanı olan CoinBase tarafından yapılan açıklamaya göre varlıklar güvenli ve emniyetli olacak.

Birleştirme Öncesi ve Birleşme Esnası

Ethereum ve ERC-20 token mevduatları ve transferi, birleşme esnasında herhangi bir beklenen ticaret etkisi olmaksızın kısa gecikmeler yaşayacaktır.

Birleştirme sırasında Coinbase, bir önlem olarak Ethereum (ETH) ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini kısaca duraklatacak. Bu duraklama, Ethereum, Optimism ve Polygon ağlarındaki aktarımları etkileyecektir.

Para yatırma ve çekme işlemleri, birleştirmeden sonra yeniden etkinleştirilecektir. Ancak ilk 24 saat için işleme koyulmayabilir. Bu, yeni Proof-of-Stake Ethereum ağı işlemleri işlemeye başladığında maksimum güvenliğinizi sağlayacaktır. Diğer ağların veya para birimlerinin etkilenmesini beklemiyoruz.

CoinBase Güncel Bilgi Aktaracak

ETH ve ERC-20 jetonları para yatırma ve çekme işlemleri için uygun olduğunda Twitter ve uygulama içerisinde bildirimler sekmesinden anlık olarak kullanıcılar bilgilendirilecek.

Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok, ancak dolandırıcılıklara karşı tetikte olunması gerekiyor.

Dolandırıcılıklara karşı her zaman tetikte olmak önemlidir. ETH2 jetonu olmadığı için "ETH2'ye yükseltme" girişiminde bulunmak için ETH'nizi kimseye göndermemenizi öneririz. Bu süre boyunca varlıklarınız güvende ve emniyette olacak ve sizin tarafınızdan yükseltme yapmak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Tüm süreçler CoinBase tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Birleştirmeden Sonra

ETH stake veriminde bir artış bekleniyor.

Birleştirmeden sonra, ödüller, çalışma kanıtı mekanizması kapsamında madencilere hâlihazırda ödenen işlem ücretlerini içereceğinden, ETH stake getirilerinde bir artış bekliyoruz. O sırada ETH'yi stake ediyorsanız, herhangi bir oran değişikliği ETH2 staking sayfasına yansıtılacaktır.

Stake Edilen ETH (ETH2) Birleştirme Sırasında Açılmayacak

Stake Edilen ETH (ETH2) bakiyelerinin kilidi, Birleştirme işleminden sonra açılmayacak veya Ethereum protokolü yükseltmesi tamamlanana kadar ticarete veya transfere uygun olmayacaktır. Yükseltmenin 2023 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Ancak, kullanıcılara daha fazla esneklik sağlamak için Coinbase, stake edilen ETH'lerin değerini ortaya çıkarmanıza olanak tanıyan yeni bir tokene sahip. Artık satmak için ETH2'yi cbETH'ye sarabilir, kendi kendinize emanet ettiğiniz cüzdanınıza aktarabilir veya DeFi'de kullanabilirsiniz. 1 cbETH'ye sarmak için ücret ödemezsiniz ve jetona sahip olduğunuz sürece stake ödülleri kazanmaya devam edersiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın