Ethereum Kazandıran Oyun: CryptoPop

02.04.2021 / Eğlence / Bilim / Teknoloji

Elinizdeki mobil cihazlarda oyun oynarken bir yandan da geleceğin kripto parası olan Ethereum (ETH) coin kazanmak ister misiniz?

Ethereum Kazandıran Oyun: CryptoPop

Elinizdeki telefon ile ya da tablet ile gün içerisinde sürekli oyun oynuyor musunuz? Bu sorunun cevabı birçoğunuz için “evet” olacaktır.

crytopop ile ethereum kazanın

İnsanların çoğu gerek toplu ulaşım da gerekse evde oyun oynayarak vakit geçirir. Özellikle genç ve çocuk kesim aşırı oyun meraklısı olmuştur.

Şimdi size eğlenceli bir oyundan bahsedeceğim. Bu oyunu oynarken bir yandan da Ethereum kazanacaksınız. Ethereum kazancınızı ise hesabınıza alabilirsiniz.

ethereum kazandıran oyun cryptopop

Oyunun adı CryptoPop. Bu oyunu telefonunuza ya da tabletinize kurun. Ardından bir de Coinbase adlı uygulamayı indirin. Coinbase, ABD merkezli kripto para borsasıdır. Bizdeki BtcTurk’ün ABD versiyonu diyebiliriz. Coinbase’de üyelik açmanız gerekiyor. Mail adresiniz ile üye olun. Ardından oyuna geçin.

CryptoPop oyununun içerisinde yer alan “Wallet” yani “Cüzden” seçeneğine gelin. Burada ETH yazan kısımdaki boşluğa Coinbase hesabı açarken kullandığınız mail hesabınızı yazın. Mail adresinizin doğru olmasına dikkat edin. Eğer yanlış mail adresi girerseniz kazancınızı alamazsınız.

ethereum kazandıran oyun cryptopop

Şimdi sıra geldi ETH kazanmaya.. “New Game” seçeneği ile oyunu başlatıyorsunuz. Burada karşınıza birkaç coin baloncukları gelecek. Bu baloncukları patlattıkça puanlar toplayacaksınız. Bu ekranda gözüken menüleri de şöyle açıklayalım.

  • HIGHEST: Burada topladığınız en yüksek puan göükmektedir.
  • LEVEL: Kaçıncı turda olduğunuzu söyler.
  • TARGET: Bir sonraki tura geçmek için toplamanız gereken puan bilgisi yer alıyor.
  • COINS: Bir sonraki tura geçmek için topladığınız puan bilgisi yer alıyor.
  • GWEI: kazandığınız ETH miktarını gösteriyor.

ethereum kazandıran oyun cryptopop

Topladığınız her 10.000 GWEI, Coinbase hesabınıza 0.00001000 ETH olarak yansımaktadır. GWEI transferi için uygulamada tek bir kural mevcuttur. Bir transfer işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman bir sonraki transfer işlemi için üç gün beklemeniz gerekiyor.

Coinbase hesabında biriken ETH’leri çekmek için telefonunuza BtcTürk uygulamasını kurmanızı tavsiye ederim. Coinbase içerisinde 0.0005 ETH birikince BtcTürk hesabınıza alabilirsiniz.