Evde Vakit Geçirmenin Eğlenceli Yolları

17.09.2019 / Eğlence / Genel

Yapacak işiniz yoksa ve dışarıya çıkmak istemiyorsanız evde yapacağınız aktiviteler ile gününüzü güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Evde Vakit Geçirmenin Eğlenceli Yolları

Çalışan insanların pek evde durdukları söylenemez. Resmî tatiller haricinde sürekli iş hayatında oldukları için özellikle pazar günleri dışarıya çıkmak isterler. Güne güzel bir Pazar kahvaltı ile başlayıp bir haftalık yorgunluğu ve stresi atmak isterler.

evde vakit geçirmek

Gününü sürekli evde geçiren kişiler için ise durum biraz daha farklıdır. Hem sürekli dışarıya çıkamazlar hem de sürekli evde olmak istemezler. Evde durdukları ve iş yapmadıkları her süre canları sıkılmaya başlar. Bu gibi durumlarda evde yapabileceğiniz bir dizi aktivite ile sıkı candan kurtulabilirsiniz.

kitap okumak

Kitap Okumak

Kitap okuyarak kendinizi birbirinden farklı hayal dünyalarında bulabilirsiniz. Her bir kitap size yeni fikirler verip, yeni ufuklar açacaktır. Yeni dünyalar keşfedeceğiniz her kitap size vaktinizi güzel geçirmenizi de sağlayacaktır.

İş hayatı, okul hayatı ya da ev işleri derken bir türlü kitap okumaya zaman ayıramıyorsanız, Pazar günlerinizi dışarıda geçirmek yerine evde kitap okuyarak da geçirebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Kitap Okumanın Faydaları

kendinize vakit ayırın

Kendinize Vakit Ayırın

Öz bakım sadece duş alma ile yapılmaz. Mesela tırnaklarınızı kesebilirsiniz. Erkekler saç ve sakallarını keserek yeni stiller deneyebilir. Kadınlar ise saç modellerini değiştirebilir. Ayrıca çeşitli ojeleri kullanarak kendilerine yakışan diğer renkleri de test etmiş olurlar.

uykunuzu tam alın

Uykunuzu Tam Alın

Çalışan insanlar için uyku büyük bir problem. İş günleri sabah erken saatte kalkan kişiler pazar günleri biraz daha fazla uyuyabilirler. Gün boyu evin içinde uzanarak da vakit geçirebilirsiniz. Bu sayede bir haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz.

film gecesi düzenleyin

Film Gecesi Düzenleyin

Özellikle cumartesi geceleri film gecesi yapmak için mükemmel bir zaman. Gece istediğiniz kadar film izleyin. Yanında da mısır patlatın ya da cips tüketin. Tabi kilo korkunuz yok ise…

Ertesi günü düşünmeyin. Ne de olsa tatil. İstediğiniz kadar uyuyabilirsiniz. Güzel bir film ile kendinizi şımartmak için çok harika bir zaman.

pijama partisi düzenleyin

Pijama Partisi Düzenleyin

Hafta sonları sevdiğiniz arkadaşlarınızı evinize toplayın. Pijamaları giyin ve partiye başlayın. İster yastık savaşı yapın isterseniz de çeşitli oyunlar oynayarak eğlencenin tadına varın.

hobi edinin

Hobi Edinin

Hafta içi yaşadığınız stresi atmanın en güzel yollarından bir tanesi de hobi edinmek. Bisiklete binmek ya da fotoğraf çekmeye gitmek bir hobi olabileceği gibi evinizde resim yapmak da bir hobidir. Kendinize hangisine yakın görüyorsanız onu seçin ve hemen başlayın.

temizlik yapın

Temizlik

Her ev sahibinin korkulu rüyasıdır temizlik. Mutlaka yapmanız gereken o dip köşe temizliğini yapabilirsiniz. Evde temizliği yapan başka birileri var ise hafta içi dağıttığınız o güzelim dolabınızı toparlayabilirsiniz.

yeni lezzetler keşfedin

Yeni Lezzetleri Keşfedin

Belki de hafta sonlarının en güzel aktivitesi mutfakta yapılan lezzet arayışlarıdır. Mutlaka yapmak istediğiniz bir şeyler vardır. Daha önce yapmadığınız o muhteşem tatları denemek için güzel bir fırsat olabilir.