Fanatik Komşu

4.10.2019 / Deneme / Spor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de futbol aşırı seviliyor. Futbolun fanatikleri ise kendi eğlenceleri uğruna etrafına zarar veriyor.

Fanatik Komşu

Futbol, birçok insan için vazgeçilmez spor dalıdır. Kimi futbolu oynar kimi izler. Ama şüphesiz ki toplumun büyük bir kısmı futbolsuz yapamaz.

fanatik komşu

Konuya başlamadan önce belirteyim ki benim futbol ile aram pek de güzel değildir. Yani futbol ile ilgilenmeyen nadir insanlardanım.

Çocukken okulda herkes futbol oynardı. Ben ise oynamak yerine izlemeyi tercih ederdim. Zamanla izlemekten de sıkıldım. Ne o yani bir top peşinde koşan adamlar. Futbol oynayacağız zamanda kendinize yatırım yapsanız -mesela kitap okusanız- ne güzel olur diye düşünürdüm.

fanatik komşu

Zamanla büyüdük ve okul çağı bitti. Fakat insanlardaki futbol sevinci hiç bitmedi. Futbol dünyayı kasıp kavuran bir şov haline geldi. 22 kişi top oynuyor ve milyonlarca kişi izliyordu. Milyonlarca insanların içerisinde öyle bir grup var ki, futbol için, tuttukları takım için canlarını bile verirler. İşte bu kişilere fanatik diyoruz.

fanatik komşu

Fanatiklik adına terör estiren de var, takımını her maçta destekleyen de var. Her sene yeni forma alandan tutunda her maç öncesi bilet alabilmek için birbiri ile savaşan kişiler var. Fanatik olmak kötü bir şey değil aslında etrafa zarar vermediğiniz sürece..

Şimdi gelelim başlıkta belirttiğim fanatik komşuma. Bir gece sokaktan kadın sesi geliyordu. Ama öyle normal sevinçli bir ses değil. Kadına şiddet uygulanmış gibi çığlıklar atıyordu. Tam da Emine Bulut gibi haberlerin peş peşe geldiği günlerde..

fanatik komşu

İnsan haliyle düşünüyor. Kim bu kadın ve ne oluyor bu kadına diye. Sonra çıkıyorum balkona sokak boş. Eşimle oturmuşuz Captain Marvel izliyoruz falan o ses yeniden çıkıyor. Sonra kendimizi tekrar balkona atıyoruz ama etrafta yine kimse yok. O sesin nerden geldiği anlamıyoruz. Üstelik tek balkona çıkan biz de değiliz. Her defasında bakıyorum birçok komşu balkona çıkmış etrafa bakıyor.

fanatik komşu

Eşim bana ben eşime bakıyorum. Kim kimi dövüyor, bu kadın nerede bağırıyor diye sokağın analizini yapıyoruz. Baya baya kafa yoruyoruz.

Sonra tekrar aynı kadının sesini duyunca ikimiz de bi git gel yaşadık. Öfke ve şaşkınlık hissi bir anda bizi sardı. Biz o kadar detaylı düşünürken kadın tekrar bağırdı.

"Gooooooollll"

Meğer bağıran fanatik Trabzonspor’lu yan komşumuzmuş. O an futboldan bir kez daha nefret ettim.Kabafii Reklam Alanı