Faroe Adaları'nın Çarpıcı Güzelliği

13.01.2022 / Seyahat / Kültür / Sanat

Gezegenimizin bazı köşelerinde peri masallarından çıkmışçasına sihirli gibi görünen bazı yerler var; onlardan biri de Faroe Adaları.

Faroe Adaları'nın Çarpıcı Güzelliği

Yeşil çayırları, etkileyici yamaçları ve sarp kayalıkları ile herhangi bir gezgini kolaylıkça büyüleyebilecek Kuzey Atlantik'teki bu uzak takımadaların doğal güzelliği, adeta mücevher tonlu bir dünyaya açılan pencere gibi. Güzel sanatlar manzara fotoğrafçısı Lazar Gintchin'i ise bu büyüleyici evreni bize kendi kadrajından sunuyor.

İskoçya'nın 200 mil kuzeybatısında bulunan Faroe Adaları, 53 binin biraz üzerinde bir nüfusa sahiptir. Uzun bir İskandinav yerleşimi geçmişi olan Danimarka'nın özerk bir bölgesidir. Körfez akıntısı aşırı sıcaklıkları kontrol altında tuttuğu için adalar şaşırtıcı derecede ılımandır. Pek çok bitki, az ağaç ve çok çeşitli deniz kuşları ile tundra tarzı bir ekosisteme sahiptirler. Usta sanatçı Gintchin'in burayı "canlı sanat" olarak tanımlar.

Derinlik ve detay düşkünü sanatçı, Pirin dağlarındaki ilk maceralarından dünya çapındaki diğer dijital yolculuklarına kadar, titrek kavak ormanlarını, çöl kanyonlarını ve gün batımlarını fotoğrafladı. En son çalışmalarından olan Faroe Adaları’nın çarpıcı güzelliğini görmek için galerimizi ziyaret edebilir, diğer çalışmalarını görmek için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Faroe Adaları fotoğrafları