Feminen Arketipler: Anne

27.12.2021 / Genel / Moda / Magazin

Anne arketipi, besleyici ve şefkatli olmakla birlikte bunda yalnızca kendi çocuğuna odaklı değildir, tüm dünyaya karşı aynı hisleri besler.

Feminen Arketipler: Anne

Her kim olursa olsun, yaratılanı korumak, beslemek, onlara bakmak ve onların büyümesini izlemek için derin bir arzusu vardır. Bu reel hayatta bir ticari girişim veya yaratıcı bir projeyi içerebilir. Bencil değildir ve genellikle başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koyar.

Çevresine güvenmeyi, doğal ritimlerini takip etmeyi ve hayatlarındaki dengeyi keşfetmeyi öğreten anne arketipli karakterler, içimizdeki çocukla bağlantı kurabilir ve genç benliğimizi iyileştirebilir. Bu şekilde kendimizi güvende, korunmuş ve önemsenmiş hissederiz.

Negatif Yönleri

Anne arketipi, kaynaklarının tükendiği noktada aşırı tepki verebilir. Kendini ihmal ettiği için her zaman en iyi benliği olarak ortaya çıkaramaz. Bu bazen, diğer rollerinden bağımsız olarak, bir kadın olarak kendi kimliğini kaybetmesine de yol açabilir. Aynı zamanda bir bakıcı olarak bağımlı ve kontrol edici hale gelebilir ve zamanı geldiğinde bağımlılığından kurtulmakta zorlanabilir.

Mottoları

Kişisel bakım pratiği yap.

Öncelik kendi ihtiyaçların!

Nasıl daha az bağımlı hale gelebileceğini düşün!

Doğada vakit geçir.

Kendi yaralarını iyileştir ve döngüyü sonlandır.