Feminen Arketipler: Cadı

27.12.2021 / Genel / Moda / Magazin

Büyücü olarak da bilinen cadı arketipi, bir kadının doğurganlık yıllarından sonra, menopozdan sürecinden önce gerçekleşir.

Feminen Arketipler: Cadı

Bir kadının sonbahar evresi olarak da nitelendirilen yani “anne” evresinden sonra ancak “kocakarı” diye tanımlanan evreden önce oluşan cadı arketipi, genellikle menopozun eşiğinde durur. Bu ona hayatının sonraki bir aşamasında kim olduğunu yeniden keşfetmesi için güzel bir fırsat verir. Hobilerini ve tutkularını yeniden keşfetmek veya yenilerini keşfetmek için kendisine zaman ayırabilir ve bu yeni yolculukta ona rehberlik edecek olgunluk, bilgelik ve netliğe sahip olur.

Aklını gelecek nesillere odaklayarak, kendini dünyaya daha iyi bir yer bırakmak için katkıda bulunmaya, geri vermeye ve topluluğuna katkıda bulunmaya adar. Bilge kadın arketipi olarak yerinizi almadan önce bu evre adeta bir geçiş töreni yerini tutar.

Negatif Yönleri

Cadı arketipi, çevresindekiler kendi hayatlarına devam ederken benlik duygusunu kaybedebilir ve kendini boş, tatminsiz ve amaçsız hisseder. Bu onun hayattan çekilmesine ve kendini yeniden keşfetme fırsatını kaçırmasına neden olabilir.

Mottoları

Eski ve yeni hobilerini, ilgi alanlarını ve tutkularını keşfet.

Zor zamanlarında destek almak için arkadaşlarına ve aile güven.

Hayatının yeni aşamalarını benimse ve sunduğu hediyeleri ara.

Kendini topluluğuna entegre et!