Feminen Arketipler: Kraliçe

28.12.2021 / Genel / Moda / Magazin

Kraliçe arketipi, elde ettiği tecrübeler ve çevresine karşı elde ettiği edinimler sayesinde kök salmış gücüyle adeta doğal bir liderdir.

Feminen Arketipler: Kraliçe

İster romantik ilişkisinde, ister işinde, isterse ailesiyle ilgili olsun, egemen, son derece sadık ve sorumluluğu üstlenmekte kendine güvenen kraliçe arketipi, kendisi için belirlediği hedefler doğrultusunda her zaman eyleme geçebilir. Attığı her bir adım kendisine motive olur.

Bir kadın olarak kendine yatırım yapmanın önemini anlar. Bu yüzden düzenli olarak kitap okur, kurslar alır, sağlığına titizlikle yaklaşır, en iyi koçlar ve danışmanlarla çalışır. Her gün biraz daha gelişmek için elinden geleni yapmaya hazırdır.

Aynı zamanda sosyal bir kelebektir ve düzenli olarak arkadaşlarını ve ailesini görmeyi planlar ve yeni insanlarla tanışmayı başarır. Ama mızmızlanmaya, şikayet etmeye ya da olumsuzluğa ayıracak vakti yoktur. Heyecanını öldürmeye çalışan herkesten hızla uzaklaşır.

Birçok efsanevi hikayede kraliçe arketipi, evliliğine ve evliliğin kutsallığını korumaya kendini adamıştır. Fakat günümüzde bu anlayış, enerjisini neye odaklamak istiyorsa ona adayan güçlü bir kadın imajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Negatif Yönleri

Kraliçe arketipi, bazı zamanlar sığ ve görünüm olarak fazla kurumsal olabilir. Yargılamaya eğilimlidir ve mükemmellik anlayışından dolayı kontrolcü olabilir. Başka kadınlar tarafından kolayca tehdit edildiğini hissedebilir ve birinin arzuladığı bir şeye sahip olduğunda kıskançlıktan kör olabilir.

Mottoları

Büyümek için yatırım yap.

Bir koç veya akıl hocası bul.

Güvenin üzerinde çalış!

Karar verme konusunda rahat ol.

Etrafında güvendiğin birkaç insan bulundur.

Mükemmel olma ihtiyacını bırak!