Feminen Arketipler: Şifacı

27.12.2021 / Genel / Moda / Magazin

Şifacı arketipi, kendisini derinden besler ve ortaya çıkardığı tüm duyguların dünyadaki herkese ve her şeye yayılmasını sağlar.

Feminen Arketipler: Şifacı

Şifacı karakterler koşulsuz sever. Gerçek bağlantıya dayalı güçlü, sağlıklı ilişkiler kurmamızı sağlar. Kendisi ve başkaları için doğal bir alan oluşturur ve eğer yüzleşmeye istekliyseniz size sevginin, kederin ve kabulün neye dönüşebileceğini gösteren bir simyacı rolü üstlenir.

Sabırlı ve şefkatlidir. Doğrudan ilacınız olmasa da ruhsal motivasyonunuzu sağlamak için daima yanınızda olacak ve sizi destekleyecektir.

Negatif Yönleri

Niteliklerinin çoğu mevcut toplum ve kültür tarafından kutlanmaktaysa da, herkesin acısını ve mücadelesini çözmekten sorumlu hisseder. Şifacı arketip, kendini aşırı verme ve ihmal etme riski altındadır, ki bu da doğal kaynaklarının tükendiğini hissetmesine neden olabilir.

Ayrıca “ulaşılamaz” bir komplekse kapılıp, onun özel bilgi ve becerilerine sahip olmadıkça kimsenin iyileştiremeyeceğine inanabilir. Bu şekilde kişinin iyileşmesine odaklanmak yerine kendini tatmin etmeye odaklanabilir.

Mottoları

Kendine alan yarat.

Aktif dinleme sanatını uygula.

Kendi gölge çalışmana katıl.

Kontrolü ele almak yerine desteklemeye odaklan!

Yardım teklif etmek için gerçek niyetinin farkına var!