Fesleğen Pati Derneği Yüzleri Güldürüyor

21.01.2022 / Kültür / Sanat / Genel

11 ay önce kurulan Fesleğen Pati Sokak Hayvanlarını ve Doğayı Koruma Derneği, bu sefer çocuklara kıyafet ve ayakkabı dağıtımı yaptı.

Fesleğen Pati Derneği Yüzleri Güldürüyor

Fesleğen Pati Sokak Hayvanlarını ve Doğayı Koruma Derneği, üniversite öğrencileri olarak 11 ay önce kurduk. Başta yedi kişiyle başladığımız bu oluşum çok kısa sürede iki yüzü aştı. Çekirdek aileden geniş bir aileye geçip doğaya, hayvanlara ve insanlara yardım etmeyi başarmış kocaman bir Fesleğen Pati ailesi olduk.

Sokak hayvanlarına düzenli mama dağıtıp, onları sahiplendirip, tedavileriyle ilgileniyoruz. Gönüllü ekibimizle beraber Bursa'da kirli bulduğumuz yerleri; yeri geldiğinde bizim gördüğümüz, yeri geldiğinde üyelerimizin söylediği yerleri temizliyoruz. Çocuklarımıza bayramlık, ayakkabı, okul araç gereci, ailelere erzak kolileri desteğinde bulunuyoruz.

fesleğen pati derneği

Fesleğen Pati Derneği ve gönüllüleri olarak, sosyal proje kapsamında Siirt’in Baykan ilçesinde bulunan Atabağı İlkokulu’ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere mont ve bot yardımında bulunduk.

Geleceğimiz olan çocukların soğuk kış günlerinde sağlıklı bir şekilde eğitim ve öğretimlerine devam etmelerini önemsemekteyiz.

Dünümüz, bugünümüz ve geleceğimiz olan çocukların eğitimlerini eksiksiz alabilmesi bilinçli bireyler yetişmesindeki temeldir.

Bu düşünceyle yapmış olduğumuz etkinlikte bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek bizim için çok onur vericiydi.

Karanlığa ışık tutacak çocukların her daim yanında olacağız ve daha büyük projeleri gerçekleştirmek için çalışırken yanımızda olan tüm gönüllülere desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Sanatın olduğu yerde sevginin ve saygının olduğu düşüncesini benimsemiş bir dernek olarak diğer canlılara da saygı ve sevgi gösterilmesi gerektiğini “paylaştıkça çoğalır” sloganıyla vurgulamak için sanatın merkezinde yer aldığı etkinlikler üretmeyi seviyoruz. Sanat birçok konuya farklı bakış açısı kazandırmakta. Bakıldığında aynı şekilde sivil toplum örgütü olarak birçok sosyal soruna farklı bakış açılarıyla bakıyor oluşumuz gibi. Bu yüzden sanatseverlerin ve gönüllülerin birleştiği bu sosyal projeler problemlere daha kolay çözümler bulmamızı da beraberinde getiriyor.

fesleğen pati derneği

Bu düşünceyle 22 Ocak 2022’de Mehmet Dindar’ın sahnelediği standup gösterisini sanatseverler ve gönüllülerle buluşturduk. Etkinlikte birçok kişinin desteği, olumlu yorumları ve yapıcı eleştirileri Fesleğen Pati olarak bize ilerlememiz için güç ve yol gösterici anlam niteliğindeydi. Çıkışta mama standına olan ilgi ve destek de bizi ayrıca çok mutlu etti. Aynı amacı savunan bir sürü kişinin arkamızda oluşu için başta Mehmet Dindar’a, bu etkinliği düzenlememizde sponsorumuz olan Turan Kuyumculuk’a ve her yerde aile sıcaklığını hissettiren tüm gönüllü dostlarımıza teşekkür ederiz.

Sanatı ve sokaktaki minik dostlarımızı yaşattığımız başka etkinliklerde gönüllü olmak isteyen herkesi bekleriz.

Her şeyin sevgiyle başlayıp yeni bir sevgiyi beraberinde getirmesi dileğiyle..

fesleğen pati derneği

fesleğen pati derneği

fesleğen pati derneği

fesleğen pati derneği