Filenin Sultanları Avrupa İkincisi Oldu

9.09.2019 / Spor / Genel

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda Filenin Sultanları Ankara'da oynanan final mücadelesinde Sırbistan ile karşılaştı.

Filenin Sultanları Avrupa İkincisi Oldu

Filenin sultanları rakibi Sırbistan karşısında ilk seti alsa da uzatmalara giden mücadeleden 3-2 mağlup ayrılarak Avrupa ikincisi oldu. Tebrikler Sultanlar.

Filenin Sultanları Avrupa İkincisi Oldu

2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda A Milli Kadın Voleybol Takımı, Ankara Spor Salonu'nda oynanan mücadelede Sırbistan'a 3-2 kaybederek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Mücadelenin ilk seti hızlı başladı. Sayılar karşılıklı ve hızlı gelirken, Sırbistan adına Boskovic’in sayılarını sultanlar iyi karşıladı. Eda Erdem’in etkili hücumları ve Naz’ın iyi servis organizeleri ile filenin sultanları ilk seti kazanan taraf oldu.

Türkiye Avrupa İkincisi Oldu

İkinci sette istediklerimizi yapamadık. Sırbistan daha hızlı ve etkili olan taraftı. Mihajlovic’in etkili servisleri ve Boskovic’in sayıları ile skora dengeyi getirdiler.

Karşılaşmanın üçüncü setinde de milliler istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Etkili olan Sırbistan ile skor tablosunda 2-1’lik üstünlüğü yakaladı.

Mücadelenin dördüncü setinde sultanlar etkili oyunları ile skor tablosunu 2-2 yaptılar. Bu sette özellikle Zehra’nın orta alandaki mücadelesi dikkatlerden kaçmadı.

Final setine iyi başlasak da ne yazık ki rakibimiz karşısında etkili olamadık. Busa’nın kullandığı etkili servisleri karşılamayan filenin sultanları sahadan 3-2 mağlup ayrılarak Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ikinci oldu.

Filenin Sultanları İkinci Oldu

1. Set Sonucu: Sırbistan 21-25 Türkiye (0-1)

2. Set Sonucu: Sırbistan 25-21 Türkiye (1-1)

3. Set Sonucu: Sırbistan 25-21 Türkiye (2-1)

4. Set Sonucu: Sırbistan 22-25 Türkiye (2-2)

5. Set Sonucu: Sırbistan 15-13 Türkiye (3-2)