Film İncelemesi: Awake

10.01.2022 / Sinema / Eğlence

Awake, senaryosunu Joseph Raso ile birlikte yazdığı Mark Raso tarafından yönetilen 2021 Amerikan bilim kurgu gerilim filmi.

Film İncelemesi: Awake

Netflix’in orijinal yapımı olan Awake filminin kadrosunda Gina Rodriguez, Jennifer Jason Leigh, Barry Pepper, Finn Jones, Shamier Anderson, Ariana Greenblatt, Frances Fisher, Elias Edraki, Lucius Hoyos ve Gil Bellows gibi usta isimler yer alıyor.

Film, 9 Haziran 2021 tarihinde Netflix platformunda yayına açıldı.

Filmin Konusu

Eski ABD Ordusu doktoru Jill Adams, yerel bir kolejde güvenlik görevlisi olarak çalışıyor. Çalıştığı kolejin araştırma laboratuvarından satmak için uyuşturucu çalıyor.

Bir gün vardiyasından sonra çocukları Noah ve Matilda'yı büyükanneleri Doris'ten alır. Ardından yolda giderken bir şeyler ters gider. Bir anda arabalar çalışmaz duruma gelir ve geçirdikleri kaza sonucu göle düşerler. Matilda boğulmuştur. O an orada olan bir polis memuru yaptığı kalp masajı ile Matilda’ye hayata geri getirir.

Kısa sürede her yere kaos ortamı yayılır. Hastanedeki yoğun bakımda yatanlar bile uyanırlar. İnsanların artık uyuma yetileri ortadan kaybolmuştur. Bu durum birkaç saat içerisinde insanların çileden çıkmasına ve saldırganlaşmasına sebep olur.

İnsanların tekrar uyuyabilmesi için birkaç doktor ve ordu, bir araştırma merkezi kurarlar. Orada sadece bir kadın uyuyabiliyordur ve onun üzerinde deneyler yapılır. Matilda’da uyuyabildiği için Jill ve Noah, küçük kızı o merkeze getirirler. Fakat orada işler istedikleri gitmez.

Günlerdir uykusuz kalan askerler birbirlerini öldürür. Jill, Noah ve Matilda o karmaşadan kurtulup hayatta kalmaya çalışıp uyuyamama problemini de kendi başlarına çözmeye çalışacaklardır.