Film İncelemesi: Bayi Toplantısı

03.03.2020 / Sinema / Eğlence

Doğu Demirkol, İbrahim Büyükak ve Onur Buldu’nun başrollerini üstlendiği Bayi Toplantısı’nın yönetmenlik koltuğuna Bedran Güzel oturuyor.

Film İncelemesi: Bayi Toplantısı

Küçük Esnaf, Yol Arkadaşım, Yol Arkadaşım 2’nin senaristi İbrahim Büyükak ve yönetmeni Bedran Güzel, Bayi Toplantısı filmi için yine beraber çalıştılar.

Türkiye’nin üç farklı bölgesinden beyaz eşya dükkânı işleten işletmecilerin bir araya gelip üç günde hayatlarının ne kadar değişeceğini konu alan filmde izleyicileri güldüren sahneler bekliyor.

bayi toplantısı filmi

Bayi Toplantısı

Gaziantep’den gelen Sadık, Konya’dan gelen Adem ve Erzurum’dan gelen Namık’ın yolları, İstanbul’da gerçekleşen bayi toplantısında kesişir. Otel de düzenlenen organizasyonda yolları kesişir. Üçüne de tek bir oda verilir.

Aynı gün akşam açılış için otelin bahçesinde toplanırlar. Şirketin Kişisel Gelişim Uzmanı Övgü’e oradadır. Adem, Övgü’ye aşık olur. Açılış yapılınca sergi alanını gezmek için içeri girerler. O sırada soygun olur. Hırsızlar sergi alanını basar.

Adem ve Sadık, hırsızlardan iki tanesini etkisiz hale getirir. Geriye kalan son hırsızı da Namık durdurur. Hırsızları engelledikleri için şirket sahibi tarafından kahraman ilan edilirler.

Namık’ın yetiştirme yurdundan arkadaşı olan Şahin de o şirkette çalışmaktadır. Namık ve arkadaşlarını bir organizasyona davet edince orada esir alır. Şahin’in patronu Demircan Bey, babasının sergisindeki en değerli eşya olan tarihi saati çalmak için plan yapmış ve Namık ile arkadaşları ona engel olmuştur. Bu yüzden de Şahin da onları esir aldırır.

bayi toplantısı film incelemesi

Şahin, kahramanları tehdit eder. Onları saati çalıp kendilerine getirmeleri konusunda ikna eder. Ardından da odalarına bıraktırır. Fırsat bulup Demircan Bey’in yanına gitseler de Şahin de oradadır. Şahin, zaten Demircan Bey’in adam olduğu için hırsızlıktan haberi vardır ama kahramanlar bunu geç öğrenirler.

Odalarına dönen kahramanlar yeni bir plan yapmak zorunda kalırlar. Sabah olduğunda ise soyguna başlarlar. Saati aldıktan sonra da kaçmaya başlarlar. Övgü’nün evine sığınırlar. Övgü, Demircan’ın babası Zafer Bey’in sekreteri Gülçin’i tanıyordur. Onu arar ve kahramanlar ile özel bir görüşme ayarlar. Ardından hemen yola çıkarlar.

bayi toplantısa inceleme

Fakat oyuna getirilmişlerdir. Gülçin’de hırsızlık planının bir parçasıdır. Çıkan silahlı çatışma sonucunda polisler gelir. Polislerin yanında Zafer Bey’de vardır. Her şeyi en başından beri biliyordur. Kahramanlar bir kez daha kahraman ilan edilir ve Zafer Bey, şirkete olan borçlarını siler.