Film İncelemesi: Elm Sokağı Kâbusu

19.09.2020 / Sinema / Eğlence

Korku sinemasının en uğursuz anti kahramanı Freddy, yine gençlerin kâbuslarına girip onları hem rüyalarında hem de gerçek hayatta öldürüyor.

Film İncelemesi: Elm Sokağı Kâbusu

Yönetmenliğini Samuel Bayer’iın üstlendiği yapım, 2010 yılında sinemaseverler ile buluştu. Başrollerinde Jackie Earle Haley (Freddy Krueger), Kyle Gallner (Quentin Smith) ve Rooney Mara (Nancy Holbrook) gibi usta isimlerin yer aldığı A Nightmare on Elm Street (Elm Sokağı Kabusu), izleyicilere 1 saat 35 dakika boyunca korku dolu anlar yaşatıyor.

elm sokağı kabusu 2010

Filmin henüz en başında Dean karakter ile Kellan Lutz’u görüyoruz. Uzun süre uykusuz kalan Dean, aniden uykuya dalar ve Freddy tarafından öldürülür. Bu olayın ardandan bir grup genç, sırası ile rüyalarında Freddy’i görür.

Kris Fowles (Katie Cassidy) ve Jesse Braun (Thomas Dekker), Freddy’nin sıradaki hedefi olurlar. Bu ikilinin ölümünün ardından Nancy, ailesinden geçmişi ile ilgili bilgi ister. Ailesinin anlattıklarında tatmin olmayınca Freddy’nin peşine düşer. Nancy’ye bu görevinde Quentin de destek olur.

a nightmare on elm street 2010

Nancy ve Quentin, Freddy tarafından öldürülen herkes ile ortak bir geçmişleri olduğunu öğrenirler. İkili, Freddy ile amansız bir mücadeleye girerler. Nancy, Freddy’i gerçek hayata getirip öldürecektir. Ölüm ise Freedy için bir son olmayacaktır.