Film İncelemesi: Karakomik Filmler

28.10.2019 / Sinema / Eğlence

Cem Yılmaz’ın yapmış olduğu filmler arasında en kötüsü olan Karakomik Filmler, Kaçamak ve 2 Arada adında iki filmden oluşuyor.

Film İncelemesi: Karakomik Filmler

Cem Yılmaz, sinemaya farklı bir boyut kazandırmış. Daha önce kimsenin yapmadığı bir projeyi hayata geçirdi. İzleyicilere iki filmi tek seferde sunan Cem Yılmaz, tarihinin en kötü filmleri çekmiş gibi duruyor.

Cem Yılmaz’ın AROG, GORA, Arif v 216 gibi filmlerde elde ettiği başarıyı ne yazık ki bu filmde arar olduk.

İlk filminde konu çok iyi başladı. Güzel de gidiyordu. Hatta filmi eleştirenleri eleştirmeye başlamıştım. Fakat, film bir noktada kopuyor. Ondan sonra olaylar öyle bir değişiyor ki “ne oluyor” diyorsunuz kendi kendinize. Filmden kopuyorsunuz. Sonra bir bakıyorsunuz film başa sarmış.

 

İkinci film ise aşırı derecede argo kelimeler içeriyor. Cem Yılmaz, esprilerinin çoğunda bel altı vuruyordu ama artık bunu açık açık yapması filmin kalitesini düşürmüş. Uzay gemisi sahnesi gelesiye kadar sadece küfür ve cinsellik üzerine kurulmuş bir film izliyoruz. Uzay gemisinden sonra da film biraz daha güzel oluyor derken bir anda “Son” yazısı ile karşılaşıyorsunuz.

 

Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler adında sinemaseverler ile buluşturduğu Kaçamak ve 2 Arada filmleri, izleyicilerin de tepkisini çekti. Özellikle ikinci filmi bitirmeden sinema salonunu terk eden ve filmi izledikten sonra sosyal medya da gittiklerine dair pişman olduğunu belirten birçok izleyici oldu.

Zaten rakamlar da filmin içler acısı olduğunu gösteriyor. Cem Yılmaz’ın iki filmi tek seferde sunduğu Karakomik Filmler, ilk üç günde 276 bin 86 kişi tarafından izlendi. Bu rakamlardan sonra Cem Yılmaz’ın Karakomik filmi, gişede adeta çakıldı.