Film İncelemesi: Spider Man (MCU)

7.1.2020 / Sinema / Eğlence

Captain America: Civil Var filmi ile Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olan Spider Man, 2017 yılında beyazperdeye uyarlandı.

Film İncelemesi: Spider Man (MCU)

Marvel Comics’in karakterlerinden olan Örümcek Adam’ın beyaz perdeye uyarlaması olan yapım, 2017 yılında sinemaseverler ile buluştu.

Marvel’in süper kahramanları bir araya getirdiği Avengers serisine dâhil olmadan önce yine Marvel Comis karakterlerinden olan Captain Amerika filminin Civil War bölümünde Tony Stark’ın ekibinde yer alan Spider Man, Avengers: Infınıty War ile MCU’ya katılmış oldu.

Marvel Sinematik Evreni’nda Spider Man’e Tom Holland can veriyor.

spider man inceleme

Spider Man: Homecoming

Yenilmezler ekibine katıldıktan sonra kahramanlarla yaşadığı maceranın büyüsüne kapılan genç Peter Parker, kendisini Tony Stark’a kanıtlama çabasına girer. Yaşının küçük olmasından dolayı Tony, Peter’ın okul ile ilgilenmesini ve kahramanlık olaylarını mahallesi sınırlarında tutmasını ister.

May halası ile kalan Peter, suçla savaşmak konusunda oldukça isteklidir. Bir türlü Tony Stark (Iron Man) ile iletişime geçemeyen Peter Parker, karşılaştığı Akbaba isimli düşman ile tek başına yüzleşecektir.

Peter’ın Örümcek Adam olduğunu bilen tek kişi sınıf arkadaşı Ned’dir. Ned, Örüm Adam’a sürekli yardım eder.

Spider Man’in kendisini kanıtlaması için Akbaba’yı yenmesi gerekiyor. Akbaba ise aslında Peter için tanıdık bir yüz olacaktır. Peter’ı çok karmaşık bir macera bekliyor.

 

Spider Man: Far Far Home

Peter, okul gezisi ile İtalya’ya gider. Bu sırada tatil yapmak istediği için yanına kostümünü almak istemez. Tek amacı tatilde MJ’e olan aşkını ilan etmektir.

İtalya’ya giden Peter'ın bavuluna May halası gizlice kostümünü koyar. Peter bunu sonradan fark eder. İtalya’ya vardıkları zaman Ana Elementler adından bir düşman ortaya çıkar. Mr. Back adında bir kahraman belirir ve düşmanı durdurur. Bu yeni kahraman Nick Fury ile beraber çalışmaktadır.

İtalya’da Fury ve Peter ilk kez yüz yüze gelirler. Ana Elementler’in Prag’da tekrar ortaya çıkacağı istihbaratını alan Fury, Peter’ı da yanında getirmek ister. Peter ise okul gezisinde olduğu için kabul etmez. Bu reddediliş ardından Fury, okul gezisine el atar ve gezi yolculuğunu Prag’a çevirir.

Prag’da Peter ve Mr. Back bir araya gelerek Ana Elementler ile savaşırlar. İkili düşmanı alt eder. Mr. Back, Peter ile sohbet etmek ister. Bu sohbet sırasında Tony Stark tarafından Peter için geliştirilen Edith isimli gözlüğü Peter kendi elleri ile Mr. Back’e verir. Bu Peter’ın yapacağı en büyük hata olacaktır. Çünkü Mr. Back aslında sandığı kadar da iyi bir kahraman değildir.

Mr. Back, illüzyon kullanan sahte bir kahramandır. Ana Elementler'i de o kontrol ediyordur. Son saldırısını planlayan Mr. Back, Peter’ın geldiğinden habersizdir. Her şeyin farkında olan Peter ise, düşmanın içerisinde bulunan hologram cihazlarını hedef alır. Önce bu cihazları ardından da Mr. Back’i yener.