Film İncelemesi: The Call of The Wild

21.12.2023 / Sinema / Eğlence

Yıllarca zengin bir ailenin şımarık köpeği olan Buck, kaçırıldığı gecenin ardından doğada kendisini yeniden keşfetmektedir.

Film İncelemesi: The Call of The Wild

Türkçe “Vahşetin Çağrısı” olarak adlandırılan “The Call of The Wild”, Jack London'ın 1903 tarihli aynı adlı romanından uyarlanarak 2020 yılında beyaz perdeye taşınmıştır.

the call of the wild

Chris Sanders'ın yönettiği filmin başrollerinde yer alan oyuncular:

  • Harrison Ford
  • Omar Sy
  • Cara Gee
  • Dan Stevens
  • Karen Gillan
  • Bradley

Vahşetin Çağrısı, 21 Şubat 2020'de 20th Century Studios tarafından Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime girdi. Bu film 20th Century Studios şirketinin yeni adıyla piyasaya sürdüğü ilk filmdir.

Filmin gösterimi, COVID-19 salgını nedeniyle yarıda kesilmişti. 125 – 150 milyon dolar arasında bir bütçe ile üretilen yapım, gişeden 111 milyon dolar gelir elde ederek 20th Century Studios şirketini zarara uğratmıştır.

The Call of The Wild Filmi Konusu

19. yüzyılın sonlarında büyük ve nazik bir dağ köpeği olan Buck, California'da sahibi Yargıç Miller ile mutlu bir şekilde yaşamaktadır.

the call of the wild

Bir gece hırsızlar tarafından kaçırılan Buck, yük treni ile Yukon’a gönderilir. Burada posta işi yapan Perrault ve asistanı Francoise tarafından satın alınarak kızak çekme görevinde kullanılır.

Görevini yerine getirdiği süre zarfından Perrault ve asistanı Francoise ile birlikte beraber çalıştığı diğer köpeklerin güvenini kazanan Buck, ekip lideri olan husky cinsi Spitz ile zıtlaşmaya başlar.

the call of the wild

Spitz ile dövüşmek zorunda kalan Buck, bu savaşı kazanır ve ekibin yeni lideri olur. Bir süre köpeklere liderlik yapan Buck, posta yolunun kapatılmasının ardından bir kez daha kaderine terk edilir.

Thornton adlı bir yerli tarafından yanına alınan Buck, doğada tanıştığı kurtlarla yakınlık kurar. Kurt sürüsünün arasına karışır ve yaşamına orada devam eder.