Film İncelemesi: The Old Guard

19.10.2020 / Sinema / Eğlence

The Old Guard, Gina Prince-Bythewood tarafından yönetilen ve yapımcılığını Netflix’in üstlendiği Amerikan süper kahraman filmidir.

Film İncelemesi: The Old Guard

Yönetmenliğini Gina Prince-Bythewood’un üstlendiği ABD merkezli yapım The old Guard’ın senaryosu ise Greg Rucka’nın aynı isimli çizgi romanından esinlenildi.

the old guard and

Charlize Theron’un başrolünde olduğu The Old Guard filminde KiKi Layne, Matthias Schoenaerts, Marwan Kenzari, Luca Marinelli, Harry Melling, Van Veronica Ngo ve Chiwetel Ejiofor’da üstün performans sergiliyor.

The Old Guard, senaryosundaki baklava sahnesi ile Türkiye’de bir süre gündem olmuştu.

Andromache "Andy", Booker, Joe ve Nicky dörtlüsü yüzlerce yıldır insanlara yardım etmek için savaşmışlardır. Vücutlarını kendi kendini yenileme özelliğine sahip olan süper kahramanlar, eski CIA ajanı Copley tarafından Güney Sudan'da kaçırılan bir grup çocuğu kurtarmak için işe alındıklarında başlarına geleceklerden habersizdirler. Bu görevde pusuya düşürülür ve yaralarının hızla iyileştiği kameralar ile kayıt altına alınmış olur.

the old guard film incelemesi

Afganistan’da ABD ordusunda görevli Nile Freeman’ın boğazı bir terörist tarafından kesilir. Nile, bir ölümsüzdür ve diğer ölümsüzler ile rüyalarını paylaşmaktadır. Andy, Nile’ı bulmaya giderken grubun diğer üyeleri de Copley’in peşine düşer.

the old guard andy and nille

Copley, ilaç firması yöneticisi Steven Merrick ile birlikte çalışmaktadır. Merrick için süper kahramanları yakalamak için uğraşır. Fakat bilmedikleri bir şey vardır. O da ölümsüz olarak bilinen grubun aslında ölümsüz olmadığıdır. Kahramanlar uzun süre yaşadıktan sonra bu özellikle kaybolur ve artık vücutları kendilerini iyileştirmemeye başlar.