Film İncelemesi: The Tinder Swindler

12.02.2022 / Sinema / Genel

The Tinder Swindler (Tinder Avcısı), Felicity Morris tarafından yönetilen Netflix yapımı İngiliz gerçek suç belgeselidir.

Film İncelemesi: The Tinder Swindler

Zengin yaşam tarzı ile kadınları ağına düşüren İsrailli dolandırıcı Simon Leviev, kadınları Tinder uygulamasını kullanarak buluyor. Ardından onları borca sokup tüm paraları ile lüks hayat yaşıyor.

İsrail’de doğan Simon Leviev, aslında sahte bir isimdir. Gerçek adı Shimon Hayut olan dolandırıcı, kendisini son kurbanlarına us-İsrailli elmas kralı Lev Leviev'in oğlu olarak tanıtır. Tinder’den tanıştığı kadınları cömert hediyelerle kendisine aşık ettikten sonra “güvenliğim tehlikede” diyerek kandırmaya başlar. Sonrasında da banka hesaplarının kapatıldığını bu yüzden paraya ihtiyacı olduğunu söyler. Lüks yaşam tarzını gören kadınlar da paralarını geri alabileceklerini düşündükleri için hiç düşünmeden para gönderirler.

Kurbanlarından Cecilie’nin bir gazeteye haber yapmaları için gitmesi üzerine Simon kenara sıkışır. Pernilla’nın da desteği ile haber büyür ve tüm mecralarda Simon’un fotoğrafı yayılır. Artık kendisine yeni kurban bulamayan Simon, Ayleen tarafından polise yakalatılır.