Film İncelemesi: Wall-E

09.04.2020 / Sinema / Eğlence

Andrew Stanton’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu animasyon filmi Wall-E, 2008 yılında vizyona girmiş iddialı yapımlar arasındadır.

Film İncelemesi: Wall-E

Wall-E, 2008 yılında 3D animasyon filmi olarak Pixar Animation Studios tarafından yapılmıştır. Dağıtımı ise Walt Disney Pictures tarafından üstlenilmiştir.

Wall-E ilk kez ABD’de 27 Haziran 2008 tarihinde beyaz perdeye taşındı. Yönetmenliğini Andrew Stanton yaptı.

wall e film incelemesi

Film, iki robot arasındaki romantik ilişkiyi anlatmaktadır. Filmin ana karakterlerinde Ben Burtt tarafından tasarlanmış olan beden dili ve robotik sesler kullanıldı. Wall-E2008 yılına kadar yapılmış en yüksek maliyetli Pixar Animation Studios filmi oldu.

Wall-E, dünya genelinde 500 milyon dolardan fazla hasılat elde ederken Türkiye’den 1 buçuk milyon TL gelir elde etti.

Film içerisin uzun süre sadece “Vol-i” ve “Eva” seslerini duyuyorsunuz. Ne zaman ki romantik robotlar içerisinde insanların da bulunduğu uzay istasyonuna çıkıyor, işte o zaman normal konuşmalar başlıyor.

Wall-E

Dünya çöplüğe dönüşmüştür. İnsanlar artık Dünya’da yaşayamadıkları için uzaya göç ederler. Geride kalan robotlar ise dünyayı temizleme ile görevlendirilir.

Robotlardan geriye sadece Wall-E kalmıştır. Tek başına dünyayı temizlemeye devam ederken uzaydan “Eva” isimli başka bir robot daha gelir. Eva’nın görevi ise Dünya’da yaşamın olup olmadığını araştırmaktır.

Wall-E ile Eva, yaşamın kaynağını bulup uzaya gidecek ve oradaki insanları geri getirmek için uzay gemisinin otomatik kaptanı olan başka bir robot ile mücadele edecektir.