Film İncelemesi: Warcraft

30.1.2020 / Sinema / Eğlence

World of Warcraft oyununun sinema filmi olan yapım farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir dünyayı beyazperdeye taşıyor.

Film İncelemesi: Warcraft

Dünyaları yok olan Ork savaşçılarının yeni bir gezegeni fethetmeleri için yola çıkmalarını konu alan Warcraft, Fel büyüsünü kullanan Ork savaşçıları ile insanların savaşını konu alıyor.

Azeroth Krallığı’nın hemen dibinde yükselen Ork tehdidi, tüm insanlığı yok etmek ister. Kral Llane Wrynn ise tüm insanları bir araya toplayıp Ork saldırısını püskürtmek ister. Bu dünya dışı düşman sadece Azeroth’un değil, tüm insanlığın düşmanıdır.

warcraft incelemesi

Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması

Birçok Ork klanı tek bir amaç için toplanmıştır. Yok olan topraklarının yerine yeni gezegen arayışına giren Orklar, Dünya’ya gelirler.

Orkların Dünya’ya gelmeleri için liderleri Guldan canlı bedenlerin ruhlarını kullanarak bir geçit yapar. Ork savaşçıları bu geçitten atlayarak Dünya’ya ulaşır.

Klan şefi Drotan’nın eşi Draka hamiledir. Göbeğini gizleyerek savaşa katılır. Fakat işler istediği gibi gitmez. Dünya’ya gelir gelmez çocuk ölü doğar. Orkların lideri Guldan büyü yaparak canlı bir geyiğin ruhunu bebeğe verir ve onu hayata döndürür.

Azeroth Krallığı’na bağlı Komutan Anduin Lothar ve Muhafız Medivh, yanlarına aldıkları askerler ile keşfe çıkarlar. Keşif sırasında Ork savaşçıları tarafından saldırıya uğrarlar. Medivh’in yaptığı büyü sonucunda kaybeden Ork savaşçıları geri çekilirler. Lothar, bir Ork savaşçısını yaralı ele geçirirken Khadgar da kullandığı büyü ile başka bir Org savaşçısını ele geçirir.

warcraft 2016

Esir alınan Ork savaşçılarından bir tanesini yolda öldürmek zorunda kalsalar da Garona sağ salim kralın huzuruna çıkarılır. Kral ile yaptığı iş birliği konuşması sonrasında Garona, Khadgar ve Lothar ile birlikte Orkların kamp alanına giderler.

Garona’yı gören Drotan sessizce yaklaşır. Khadgar’ı yakalayarak Garona aracılığı ile krala bir mesaj gönderir. Drotan, Ork lideri Guldan’ın haberi olmadan kral ile görüşmek ister.

Khadgar sessiz sedasız bu geçit ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Araştırmalardan haberdar olan Medivh ise tüm kâğıtları yakar. Khadgar ise parçaların bir kısmını çoktan birleştirmiştir. Khadgar’a göre Orglar Dünya’ya davet edildi ve bu Muhafız Medivh’in işi.

warcraft iki dünyanın ilk karşılaşması

Komutan Lothar ile görüşme yapan Khadgar her şeyi anlatır. Konuşmanın ardından kral ve Komutan, Draga’nın görüşme teklifini kabul eder.  Görüşme esnasında Draga ve insanlar diğer Orkların saldırısına uğrarlar. Komutan Lothar’ın oğlu ise orada can verir. Medivh’in yardımı ile savaş alanından kaçarlar.

Azeroth’a gelen Kral Wrynn, hemen savunma planı yapar. Fakat savunmanın işe yaramayacağını düşünen Lothar, saldırıya geçilmesini savunur. Aynı masada bulunan Medivh ile de tartışınca kral tarafından geçici süreliğine zindana atılır.

Kral, yanına aldığı askerler ile Orkların üzerine harekete geçerken zindanda bulunan Lothar’ı da Khadgar kurtarır.

Kral, Orkların üzerine saldırırken Guldan’da Muhafız’ın yardımı ile geçidi açar ve diğer gezegendeki tüm Ork savaşçılarını çağırır. Khadgar ve Lothar, Medivh’i durdurunca geçit de kapanır. Medivh’i yenen Komutan Lothar hemen savaş alanına desteğe gider. Ama orada işler yolunda gitmiyordur. Garona, kralı öldürmek zorunda kalmıştır.