Film İncelemesi: Woody Woodpecker

29.08.2019 / Sinema / Eğlence

İlk kez 1940 yılında hayatımıza giren Woody Woodpecker, 2017’de çekilen sinema filmi ile tekrar beyaz perde de yerini aldı.

Film İncelemesi: Woody Woodpecker

Kırmızı kafalı hiperaktif kuş Woody Woodpecker, 1940 yılında, daha önce Warner Bros'taki diğer iki ana karakter olan Bugs Bunny ve Daffy Duck için zemin çalışması yapan Lantz ve storyboard sanatçısı Ben "Bugs" Hardaway tarafından tasarlandı.

Woody Woodpecker

Animasyon stüdyosunda geliştirilen Ağaçkakan Woody, tasarımı ile dikkat çekerken, hareketli yapısı ile Bugs Bunny kadar kendisini geliştirdi. Warner Bros’un en değerli çizgi karakterleri arasında yerini de böylelikle almış oldu.

Ağaçkakan Woody

IMDB sitesinde 4,1 puan almış olsa da son zamanlarda izlediğim en eğlenceli filmdi. Ailecek izleyebileceğiniz güzel bir yapım olmuş. Dedektif Pikachu filminde Pikachu özelliklerin çok fazla kullanmazken Woody Woodpecker bildiğimiz Woody Woodpecker olarak karşımıza çıkıyor.

wood woodpecker

Çok hareketli yapısı ve olaylara esprili yaklaşımı ile izlerken sizi güldürecek bir film olmuş. Bence IMDB puanı daha yüksek olmalıydı. Warner Bros filmleri çoğunlukla ilgi çekici olur zaten.

 

 

Woody Woodpecker’ın Konusu

Sevimli Ağaçkakan Woody ormanda yaşadığı hayattan gayet memnundur oldukça hareketli olan Ağaçkakan Woody her günü ordan oraya koşturarak geçirirken birgün büyük bir gürültü ile uyanacaktır. Gördüğü karşısında şaşkınlık geçirir bir avukat ve ailesi Ağaçkakan Woody'nin yaşadığı ormanda tam evinin olduğu ağacıda kesecek şekilde oraya kendilerine ev yapmak isteyecektir. Bu durum karşısında çok sinirlenen Ağaçkakan Woody onların o evi yapmasına engel olmak için tüm hünerlerini gösterecektir.