Gerçek Gibi Görünen İşlemeli Pastalar

10.10.2022 / Kültür / Sanat / Yiyecek / İçecek

Ağzınızı sulandırabilecek nakış gördünüz mü hiç? Sanatçı Heather Rios, tatlı ikramlara benzeyen inanılmaz nakış eserleri üretiyor.

Gerçek Gibi Görünen İşlemeli Pastalar

Rios, geniş bir yelpazede şaşırtıcı sahte tatlılar yaratmak için Sculpey kili ve akrilik boya ile birlikte zımba iğneli nakış da dahil olmak üzere çeşitli nakış teknikleri kullanıyor. Konfeti pastası, vanilyalı çörekler, her renk kremalı kapkekler, çikolatalı kek ısırıkları ve çok daha fazlası.

Fırıncılık tarzı sanatının popülaritesi yadsınamaz. Haziran 2022'de TikTok'larından ikisi toplam 600.000'den fazla görüntüleme topladı ve yorumlar, pastalarının ne kadar gerçekçi göründüğüne dair hayretlerle dolu. Bir takipçisi, “Sen dokunduktan sonra bile hala gerçek olduğunu düşündüm” diyor.

Sanatçının tasarımlarının çoğu tuval üzerindeyken, yapay şekerlemelerin bir kısmı üç boyutlu. Taban olarak zanaat köpüğü kullanan Rios, düz parçalarını gerçek tabaklarda gerçeğe yakın kek dilimlerine dönüştürüyor. Bu ikonik nakış parçalarına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

Heather Rios Embroidery Art Gallery