Göktürk Göleti Tabiat Parkı

30.05.2022 / Seyahat / Genel

Göktürk Göleti Tabiat Parkı, İstanbul Eyüp’te yer almakta olup, 2011 yılında 56 ha’lık alanı ile Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı

Adını ortasında bulunan Göktürk Göleti’nden alan Göktürk Göleti Tabiat Parkı, İstanbulluların hafta sonu uğrak noktası oluyor.

Hafta sonu piknik yapmak için gölet çevresinde yer bulmak oldukça zor. Özellikle dernek etkinlikleri ve toplu gruplar halinde yapılan aktivitelerden dolayı hafta sonları otoparkına bile girilmeyecek kadar kalabalık oluyor.

Eğer imkânınız varsa hafta içi gitmenizi öneririm. Eğer hafta içi piknik yapmaya Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na giderseniz çok eğleneceğinizden emin olur. Ama hafta sonuna gitme planınız varsa şans sizden yana olsun.

Biz 6 kişilik bir grup olarak pikniğe gittik. Yanımızda getirdiğimiz halat ile önce salıncak yaptık ardından da ip atlama oynadık. Yanımızda getirdiğimiz UNO ve Okey ile de eğlencemize eğlence kattık.

Size küçük bir tavsiyede daha bulunmak isterim. Piknik alanı çevresi olduğu için kesinlikle Göktürk merkezden bir şey almaya kalkmayın. Her ne alacaksınız bulunduğunuz ilçeden alın. Göktürk merkez de yer alan bakkallar diğer ilçelere göre fiyatları biraz tuzlamış durumda.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Nerede

Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na toplu ulaşım kullanarak gitmek isterseniz 48 numaralı otobüsleri tercih edebilirsiniz. Eğer özel aracınız ile gidecekseniz harita uygulamalarından konum alabilirsiniz. Sizi tam kapısına kadar getirecektir.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na gittiğinizde yaya ya da araç ile içeri giriş yapabiliyorsunuz. Araç ile girişlerde 25 TL ödeme yaparken yaya girişlerinde tam 10 TL, öğrenci 5 TL ödeme yapılmaktadır.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı içerisinde hazırladığım VLOG’u aşağıya bırakıyorum.