Gündelik Hayatta Cosplayler

11.05.2022 / Fotoğraf: Thurstan Redding / Eğlence / Kültür / Sanat

Moda fotoğrafçısı Thurstan Redding, popüler kültürden karakterlerin kostümlerini giymiş insanları gördüğümüz yerin bağlamını değiştiriyor.

Gündelik Hayatta Cosplayler

Her ne kadar cosplay etkinliklerini çok daha önceleri duymuş olsa da tam anlamıyla bu işle haşır neşir olabileceğine kendisi bile inanmıyordu. İlk kez cosplayerlarla karşılaştığında kafasında canlanan “Kids of Cosplay” fikrine başladığında da 2022 itibariyle basılacak bir proje kitabı oluşabileceğini hayal bile edemiyordu.

Kids of Cosplay, bizim alıştığımızdan farklı bir bakış açısına sahip. Kostümleri ve canlandırdıkları alanla tamamen çizgi romanlara bağlı kalan cosplayleri, kongre merkezlerinin dışında ve günlük dünyada takdir etmeye karar veren Thurstan Redding, Batman serisinden bildiğimiz Harley Quinn’i bir mutfak penceresinden bakarken, Star Wars serisinden bir grup C-3PO’yu boş bir alanın yanında yol kenarında poz verirken göstermeyi tercih ediyor.

Cosplayerların sade ve gündelik yerlerde fotoğraflanması, normalde kostüm giymiş insanları görmeyi beklemediğimiz alanlar için tuhaf hikâyeler oluşturmamızı sağlıyor. Aynı zamanda Redding, bu inanılmaz kostümleri temaların merkezinde vurucu bir şekilde sunmanın, her bir çalışma için harcanan çabaya saygı göstermenin bir yolu olduğunu düşünüyor.

Volume’ün web sitesinde ön siparişe açılan Kids of Cosplay’den öne çıkan bazı çalışmaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Thurstan Redding Kids of Cosplay - Harley Quinn

Thurstan Redding Kids of Cosplay - Spider Man

Thurstan Redding Kids of Cosplay - Wonder Woman

Thurstan Redding Kids of Cosplay - Star Wars

Thurstan Redding Kids of Cosplay - Star Trek

Thurstan Redding Kids of Cosplay

Thurstan Redding Kids of Cosplay

Thurstan Redding Kids of Cosplay

Thurstan Redding Kids of Cosplay - Mystique