Günlük Görüntülü Görüşme Rekoru

28.05.2020 / Bilim / Teknoloji / Genel

Microsoft Teams, koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim yöntemlerine geçilmesi sonucu rekor kırdı.

Günlük Görüntülü Görüşme Rekoru

Microsoft yetkilileri tarafından paylaşılan “Çalışma Trendleri Endeksi” raporunda dünya genelinde görüntülü konuşmaların nasıl arttığı gözler önüne serildi. Mayıs ayında hazırlanan raporlamada bir önceki aya göre %200 gibi ciddi bir artış sonucu sadece bir gün içerisinde 2,7 milyar dakikalık görüntülü iletişim kurulduğu açıklandı.

Nisan ayında günlük görüşme süresi en fazla 900 milyon dakika olarak kaydedilmişti. Microsoft Teams tarafından Mayıs ayında yapılan açıklamaya göre bu süre 3 kat artarak 2,7 milyar dakika ulaştı. Özellikle Pandemi döneminde uzaktan eğitim ve uzaktan iş modellerine geçilmesi, bu sürelerin artmasına neden oldu. Microsoft Teams 175 ülkede 183 bölgede aktif olarak kullanıldı.

Görüntülü toplantı rakamını 10 kat arttıran Microsoft Teams, canlı yayın sayılarını da 5 kat arttırmayı başarmış durumda. Microsoft Teams kullanıcılarının %60’lık kısmını Norveç ve Hollanda oluştururken Avustralya içerisinde Teams kullanan kişi oranının %57 olduğu belirtildi. %53 ile İtalya, %52 ile Şili, 551 İsviçre ve %49 ile İspanya ve %38 ile ABD Teams kullanım sıralamasında yer aldı.