Harry Potter ve Lanetli Çocuk

24.11.2019 / Sinema / Kültür / Sanat

1997'de piyasaya sürülmesinden bu yana Harry Potter, toplamda yedi kitap ve sekiz filmle dünyada en sevilen fantastik serilerden biri oldu.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Ancak son zamanlarda piyasada dolaşan bir film fragmanı var ki, “Harry Potter’ın dokuzuncu filmi mi geliyor acaba?” sorusunu akıllara getirdi.

harry potter cursed child, harry potter ve lanetli çocuk film mi oluyor

Nisan 2018’de “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” isimli tiyatro kitabı üzerinden uyarlama bir sahte bir film afişi ile başlayan süreç, 14 Ekim 2019'da Facebook kullanıcısı Márcia Farias tarafından yüklenen ve yüklendiği tarihten bu yana 20 milyondan fazla izlenen "TRAILER HARRY POTTER 2020" videosu ile patlak verdi. İçerik o denli bir ilgi gördü ki, en sonunda Farias bir açıklama yapmak zorunda kaldı:

Bu yeni bir Harry Potter filmi fragmanı değil maalesef. Yalnızca eski Harry Potter filmlerinden ve yine Harry Potter serilerinde oynayan oyuncuların çeşitli yapımlarından alınan kesitlerle oluşturulmuş bir fan videosu.

Her ne kadar oluşan bu furyaya rağmen Warner Bros.’dan bir açıklama gelmese de, bu seri hakkında Harry Potter hayranlarının üzülmesine gerek yok. J.K. Rowling tarafından kurgulanan, Jack Thorne ve John Tiffany tarafından kaleme alınan “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” isimli orijinal hikaye, müthiş bir tiyatro gösterisi olarak Londra (Palace Theatre), New York (The Lyric Theatre), Melbourne (Princess Theatre), San Francisco (Curran Theater), Hamburg (Mehr! Theater) ve Toronto (Ed Mirvish Theatre)’da sevenleri ile buluşuyor.

harry potter and cursed child tiyatro oyunu londra

Kim bilir, belki çok kısa süre sonra gezici tiyatro ekibi olarak dünya turuna çıkar ve Harry Potter severler ile ülkemizde de buluşurlar. Ya da belki de, bu yoğun ilginin ardından çekimlere başlanır ve yine keyifli bir fantastik filmin tadını çıkarırız.