Hep Birlikte 'Okul' Olalım

9.10.2018 / Genel

Ülkemizde her sene eğitim bütçesi artırılmasına ve birçok yenilik yapılmasına rağmen hala imkansızlıklar içinde eğitim veren okullar mevcut.

Hep Birlikte 'Okul' Olalım

O okullardan biri de, Hakkari Yüksekova ilçesine bağlı Bölük Köyü’nde yer alan ve anasınıfı olarak faaliyet gösteren Bölük Köyü İlköğretim Okulu. Masa, sandalye, dolap ve halıdan ibaret bu okulda, eğitim öğretim dönemi desteklerle tamamlanabiliyorken, üstüne bir de talihsiz bir hırsızlık olayı gerçekleşmiş. Öğrencilerin sınırlı sayıda kullanabileceği kırtasiye ve oyun malzemeleri de çalınmış. Hal böyleyken, her ne kadar öfke ile dolsak da, “karanlığa çıkışmak yerine bir mum yakmamız daha iyi olur” diyoruz ve yüce gönüllerinize hitaben bir kampanya başlatıyoruz.

hakkari yüksekova bölük köyü ilköğretim okulu hırsızlık

Okulda geçtiğimiz sene göreve başlayan anaokulu öğretmeni Fatma Çevik de durumu şu şekilde özetliyor:

“Okulumuz kısa bir süre önce anaokulu olarak faaliyete geçti ve dolayısıyla sınıfımızın zaten bir sürü eksiği vardı. Her şeyi hemen karşılamak mümkün değil fakat bazı çocuklar, giyecek montu ve botu olmadığı için okula bile gelemiyor. Gelebilen 10 kız 10 da erkek öğrencim var ve onlar için oyuncak ihtiyacını dahi karşılayamıyoruz. Çocuklar gözlerimin içine bakarak soruyor: “Öğretmenim ne zaman oyuncak getireceksiniz?”.. Daha önce birçok yerle görüştük fakat sonuç alamadık. Bu yüzden, özellikle çocuk kitapları, ders materyalleri, bot, mont ve oyuncak gibi eksikliklerimizi gidermek için sizlerden yardım bekliyoruz.”

hakkari yüksekova bölük köyü ilköğretim okulu yardım kampanyası

Hadi, hep birlikte, bu minik çocukların ellerine eldiven, üzerlerine sıcacık montlar olalım ve bu güzel katkıyla yüzlerinde birer tebessüm oluşturalım.

İrtibat için, Fatma Çevik, 0545 291 07 94