Her Şeyi Yiyen Adam: Michel Lotito

11.08.2022 / Genel

Michel Lotito isimli bu adamı daha önce hiç duydunuz mu? Kendisi günlük ortalama yediği bir kilo metal ile ün salmış bir adamdır.

Her Şeyi Yiyen Adam: Michel Lotito

Herkes yemek yemeyi sever fakat herkes aynı şeyleri yemez. Herkesin damak tadı birbirinden farklıdır. Kimilerinde damak tadı bile yoktur.

Michel Lotito isimli bu adam ise 57 yıllık ömründe ne bulduysa, önüne ne çıktıysa yemiştir. Yediği şeyler arasında bisiklet ve uçak da dâhildir. Michel Lotito’ya ‘Her Şeyi Yiyen Adam’ unvanını kazandıran sebep de işte budur.

15 Temmuz 1950 yılında dünyaya gelen Lotito, çok farklı bir yeteneğe sahiptir. Lotito’nun sindirim sistemi o kadar hızlı ve mükemmel çalışıyordur ki, yediği ne varsa anında eritebiliyordur. Cam, demir, metal, tahta, yün, plastik... Aklınıza ne geliyorsa hepsini yemiş ve sindirmiştir.

her şeyi yiyen adam michel lotito

Çocuk yaşlarda ne bulursa yemeye alışan Lotito, kısa sürede yöresel bir şöhret olarak 1966'da yemek şovları sergilemeye başladı. Zehirli yemekleri bile yerken olumsuz bir şekilde etkilenmeyen Lotito, yaptığı gösterilerde günlük ortalama bir kilo metali yanında mineral yağı ve su ile birlikte tüketebiliyordu.

Michel Lotito ile ilgili en ilginç olan konulardan bir tanesi de, yediği metallerin yerine muz ve yumurtanın midesine dokunmasıydı. Lotito, verdiği bir röportajda muz ya da yumurta yediği zaman hastanelik olduğunu belirtmişti.

2007 yılında hayata veda eden Lotito, 18 bisiklet, 15 alışveriş arabası, 7 televizyon, 6 avize, 2 yatak, 1 kayak takımı, 1 tabut, 1 bilgisayar, 1 araba ve 1 uçağı midesine indirdi.

1978 yılında yemeye başladığı Cessna 150 tipi uçağı 2 sene sonra 1980 yılında bitirebilmiştir. Lotito ile ilgili yapılan bir araştırma ise, hayatı boyunca 9 ton metal tükettiğini gözler önüne sermektedir.

her şeyi yiyen adam michel lotito

1981 yılında uğradığı bir saldırı sonucunda ölümcül bıçak darbeleri almasına rağmen 2 – 3 haftada kendisine gelen Lotito, hastaneden taburcu olur olmaz bir robot yiyerek şovuna devam etmiştir.

Ayrıca yediği metallerle alakası olmadan tamamen doğal sebeplerden dolayı hayata gözlerini kapatan Lotito, Guinness Rekorlar Kitabı'na da adını yazdırmayı başarmıştır.