Hidrosefali Doğan Bebek

17.05.2023 / Genel

İnternet kullanıcıları onunla, "koca kafalı" ya da "dev bebek" diye dalga geçiyor... Annesi ise "her şeye rağmen onu seviyorum" diyor.

Hidrosefali Doğan Bebek

Üç çocuk annesi Adalgisa Soares Alves (48), ilk çocuğu Graziely’nin beyinde basınç oluşturan ve ardından kafatasında hasara neden olan bir sıvı olan hidrosefali ile doğduğunu söyledi.

29 yaşındaki kadın, bu hastalıkla her gün savaşırken, kafası üç katına çıktı ve şimdi yürüyemiyor, konuşamıyor ve yakın zamanda da görme yeteneğini kaybetti.

Daily Star’ın haberine göre, Alves’in farkındalığı artırmak için paylaştığı bir videoda Graziely’nin biberonla beslendiği görülüyor. Yayınlanan videoya, kötü yorumlar yapan sosyal medya kullanıcıları Graziely’ye ötenazi yapılmasını bile önerdi.

Bir kullanıcı, “Üzgünüm bu ben olamazdım, çocuğumu her gün böyle göremezdim” dese de, bazı kullanıcılar da destek yorumlarını paylaşmak için yorumlara akın etti.

Bir kişi “Allah razı olsun” derken bir başkası da, “Adalgisa Hanım, siz bir meleksiniz, güzel bir ruhsunuz, Allah sizi her zaman korusun.” şeklinde yorum yaptı.

Alves ise yaptığı açıklamada, “Ona ‘koca kafalı’ diye seslendiklerinde üzülüyorum çünkü o zaman bu sadece zalimlik olur. Önemli olan şu ki ben, tüm ailemiz ve arkadaşlarımız Graziely’yi olduğu gibi seviyoruz.”

O pozitif enerji yayıyor ve biri onu ziyaret ettiğinde içime taşan bir huzur hissediyorum. Onun gülümsemesini her gördüğümde çok mutlu hissediyorum. Ona her zaman en iyisini vereceğim çünkü o benim rahmimde doğdu, karnımdayken çok sevildi, arzulandı ve onu hayatının son gününe kadar seveceğim.

hidrosefali doğan bebek