Hiperrealist Tablolarda Narin Kadınlar

07.06.2022 / Kültür / Sanat / Genel

Marissa Oosterlee, suyun iyileştirici yönünden esinlenerek oluşturduğu büyüleyici tablolarda, narin kadınları berrak suyla özdeşleştiriyor.

Hiperrealist Tablolarda Narin Kadınlar

Hollandalı sanatçının “Wash Away My Sorrows” adlı serisinde, gözleri kapalı bir şekilde yatan kadın figürleri, vücutlarının durgun su kütleleri tarafından nazikçe sarılmasına izin veriyor.

Oosterlee, sanatında yer alacak, tümü doğal ortamlarla farklı etkileşimlere ilham veren gerçek modeller buluyor. Bu kadınları yağlı boya katmanlarına dikkatlice işleyerek benzerlerine hayat veriyor. Bu figürlerden bazıları romantik kıyafetler içinde yüzleri yukarı dönük sığ sularda süzülürken, bazıları ise suyu yastık gibi kullanıyormuş gibi başlarını yana çevirmiş durumda. Bununla birlikte, her biri okyanus ortamıyla bir bağlantıyı paylaşıyor gibi görünüyor.

Susuz yaşam mümkün değildir.” diyen sanatçı, sanatıyla ilgili şunları söylüyor:

Su saflığı, berraklığı ve huzuru simgeliyor. Arada bir düşüncelerimizi temizlememiz gerektiğini ve bir saflık durumu için çabalamamız gerektiğini hatırlatıyor. Kadınların uykuda mı yoksa sadece bir dinlenme anında mı olduğunu ayırt etmek zor olsa da, rahat ifadeleri çevreleriyle barışık olduklarını gösteriyor.

Oosterlee'nin özgün hiperrealist sanat eserlerinden bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Marissa Oosterlee hiperrealistic painting gallery