İbrahim Çetin

İbrahim Çetin, Türk rap şarkıcısı ve söz yazarıdır.

Mail Adres: 'ibrahimcetin.kbf@gmail.com'
Toplam '9' adet yazı için tıklayınız
Toplam '0' adet galeri için tıklayınız

İbrahim Çetin (d.2009, Mardin) , Türk rap şarkıcısı ve söz yazarıdır. Rap müziğe başlaması 2020 yılında “Geceler” adlı şarkısını yayınlaması ile başladı.

Kısa süre içerisinde içerisinde yapığı değişiklikler nedeniyle “Geceler” adlı parçasını yayından kaldıran Çetin, 2022 yılına kadar sözler yazmaya devam etti.
 
2022 yılında asıl çıkışını “Sorunlar Kafamda” şarkısı ile gerçekleştiren rap sanatçısı Çetin, sırası ile “Gözler Kapalı” ve “Geceler” adlı parçalarını da Youtube kanalında yayınlamıştır.
 
2022 yılının sonrasına doğru tamamlamayı hedeflediği iki parçası daha mevcuttur. Hayranlarını meraklandıran Çetin, şarkılarını en hızlı şekilde tamamlayıp resmi kanallarda yayınlamayı planlıyor.
 
Hayatı
 
3 Temmuz 2009 yılında İstanbul’da doğan İbrahim Çetin, aslen Mardinlidir. Babası Mahmut Çetin İstanbul’a göç edince, İbrahim Çetin’de hayatını İstanbul’da sürdürmektedir.
 
2020 yılında başladığı müzik hayatını babasını örnek alarak şekillendiren Çetin, 2022 yılında resmi çıkışını “Sorunlar Kafamda” adlı parçası ile yapmıştır.
 
Doğum tarihi: 3 Temmuz 2009 (13 yıl yaşında), İstanbul, Türkiye
 
Türü: Türkçe Rap
 
Doğum: 3 Temmuz 2009 (13 yaşında); İstanbul, Türkiye
 
Plak şirketi: İÇ Müzik