İç Mekanlarda Yaşayan Duvarlar

17.11.2020 / Çevre / Genel

Odanızı biraz yeşillendirmek istiyor ancak sınırlı bir alana sahip olduğunuz için zorlanıyorsanız, modüler yaşam duvarı tam size göre.

İç Mekanlarda Yaşayan Duvarlar

İngiltere merkezli tasarım stüdyosu Horticus, ne kadar mütevazı olursa olsun, doğanın canlılığını her yere taşıyan bir sistem geliştirdi. Çeşitli kısıtlamalardan ilham alan Horticus'un kurucusu Anna Lisovskaya, bir duvarın yerden tasarruf sağlayan yeniliğini, saksı bahçeciliğinin rahatlığı ve erişilebilirliğiyle birleştirmeye çalıştı.

horticus design studio living wall, yaşayan duvarlar1

Bu esnek yapıyı basitçe duvara vidalayarak kullanmaya başlayabilir ve pratik tasarımı sayesinde düzenini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Toz boya kaplı çelikten yapılmış altıgen bir çerçeve, içinde duran pişmiş toprak saksılar ve çerçevenin içine ve dışına kolayca kaldırılabilecek sulama ızgaralarından oluşan bu estetik modüler sistemle, yaşam alanınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve koruyabilirsiniz.

Bitki yetiştirme konusunda ne kadar amatör olursanız olun, Horticus tasarım stüdyosu, derinlemesine kurulum talimatları ve uygun bitkileri seçmenize yardımcı olacak yararlı bir bitki rehberi sunarak kapalı bir dikey bahçenin zorluğunun üstesinden gelmenizi kolaylaştırıyor. Ayrıca bu konuda fikrinizi değiştirecek olsanız bile yalnızca raf halini kullanarak hem işlevsel hem de estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duyularınızı tazeleyecek ve her odanın estetiğini artıracak şık ve pratik bu büyüklü küçüklü modüler yaşam setlerine sahip olmak istiyorsanız, hemen Horticus’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

horticus design studio living wall, yaşayan duvarlar2

horticus design studio living wall, yaşayan duvarlar3

horticus design studio living wall, yaşayan duvarlar4