İki Yeni Pokemon Oyunu Geliyor

4.3.2019 / Eğlence / Bilim / Teknoloji

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Japonye merkezli Nintendo, oyun severleri heyecanlandıran açıklamalar yaptı.

İki Yeni Pokemon Oyunu Geliyor

Japonya merkez teknoloji devi Nintendo, oyun konsolu Switch için bu yıl Pokemon Sword ve Pokemon Shield adındaki iki yeni Pokemon oyununu piyasaya süreceğini duyurdu.

Pokemon

Nintendo tarafından piyasaya sürülecek oyunlarda keşfedilmeyi bekleyen yeni gezegen olacak. Bu yeni gezegenin adı ise Galar olarak açıklandı.

Londra’dan esinlenerek oluşturulan Galar gezegeni, hem kar altındaki kırsal bölge benziyor hem de şehir arka planının olması ile kalabalık bir görüntüye ev sahipliği yapıyor.

Pokemon

Nintendo tarafından piyasaya sürülecek olan iki yeni Pokemon oyununda üç boyutlu kamera açılarının ve daha sinematografik bir görselliğin kullanılacağı belirtiliyor.

Pokemon, çizgi dizisinin ardından bilgisayarlarda oynanabilen ilk oyununu çıkarmıştı. Ardından Pokemon Go ile akıllı cihazlara giren Pokemon, arttırılmış gerçeklik oyununa dönüşmüştü.

Pokemon

Nintendo yapımı iki yeni Pokemon ile oyuncular ilk başta Grookey, Scorbunny ya da Sobble adındaki üç yeni karakterden biriyle oyuna başlayabilecek.