İlk Türk Fenomen Kasap: Nusret Gökçe

16.11.2021 / Biyografi / Genel

Eti pişirme teknikleri ve tuzlama hareketi sebebiyle Salt Bae adıyla internet fenomeni hâline gelen Türk kasap, şef ve restoran işletmecisi.

İlk Türk Fenomen Kasap: Nusret Gökçe

9 Ağustos 1983 yılında Erzurum dünyaya gelen Nusret Gökçe, dört kardeşiyle birlikte kalabalık ve durumu yetersiz olan bir ailenin ferdi olarak küçük yaşlarda okulu bırakmak zorunda kalmış ve bir kasabın yanında çırak olarak işe başlamıştır.

24 senelik deneyiminin ardından, farklı alanlarda da tecrübe kazanmak ve uluslararası arenada temsil ettiği işin değerini ölçmek adına 2007-2010 yılları arasında Arjantin ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere birçok ülkenin yerel restoranlarında ücretsiz olarak çalışmıştır. 2010 yılında Türkiye'ye döndükten sonra, İstanbul’da ilk restoranını açan Nusret Gökçe, 10 sene içerisinde 11 steakhouse ve 4 et-burger şubesi açarak dev bir marka haline gelmiştir.

Halihazırda bu kadar büyük bir marka olan fakat mekanlarının ultra lüks seviyede yer alması sebebiyle halk nezdinde ismi çok duyulmayan ünlü kasap, ilk defa Ocak 2017’de yayınlanan bir videosundaki tuz serpme (salt bae) hareketiyle viral olmuş ve izlenmesi milyonları bulan yayınları ile dünya çapında 7’den 70’e herkesin tanıdığı bir üne kavuşmuştur.

Tüm şubelerinde konuklarının lezzet alışkanlıklarını ve konforlarını ön planda tutan Nusr-Et Steakhouse; İstanbul, Ankara, Bodrum, Dubai, Abu Dhabi, Doha, Miami, New York ve Mykonos'da et severlerin bir numaralı tercihi olmaya devam ederken; burger konsepti taşıyan Nusr-Et Burger ile Bebek, Nişantaşı, Kanyon ve İstinyepark şubelerinde hizmet vermektedir.

Daha fazla bilgi için resmi web sitesini takip edebilir ve Türkiye’de gençler arasında Nusret Gökçe algısını ölçtüğümüz kamuoyu yoklaması olan “Sevilmeyen Kasap Nusret Gökçe” yazımızı okuyabilirsiniz.

İlk Türk Fenomen Kasap Nusret Gökçe Kimdir?