Instagram Beğenileri Kaldırdı

15.11.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Sosyal medya devi Instagram, beğenileri kaldırmaya başladı. Son olarak ABD’de test edilen özellik şuan tüm kullanıcılara getirildi.

Instagram Beğenileri Kaldırdı

Geçtiğimiz dönemde uygulamadaki beğeni sayılarını gizlemeyi planladığını açıklayan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, dediğini yaptı. Son olarak ABD’de test etmeye başladığı özelliğin kullanımını tüm kullanıcılara açtı.

Beğeni sayıları tamamen kaldırılmayacak. Takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarının altında “135 beğenme” ibaresi yerine “gurleyenmedya ve diğerleri” şeklinde bir ibare göreceksiniz. Artık paylaşılan fotoğraflara gelen beğeni sayılarını göremeyeceksiniz.

instagram beğenileri kalktı

Beğeni sayılarını gizleyen Instagram, yeni güncelleme ile sürpriz bir değişikliğe daha gitti. Artık paylaşılan videolarda görüntülenme sayıları da gizlendi. İzlediğiniz videoların altında “yavuztdurdu ve diğerler” şeklinde beğenen kişiler gözükecek.

Instagram tarafından duyurulan bu yeni özellikte kişisel sadece kendi paylaşımlarına gelen beğeni sayılarını görebilecek. Burada da bir değişikliğe gidildi. Eskisi gibi “256 kişi” ibaresi yerine yeni güncelleme ile “kabafii ve diğerleri” seçeneği var. Tek fark ise “diğerleri” seçeneğine dokunduğunuzda kendi profilinizdeyseniz gelen beğeni sayısını görebiliyorsunuz. Fakat başkasının profilinde o rakam artık gözükmeyecek.