Instagram Beğenileri Kaldırmaya Başladı

12.11.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Sosyal medya devi Instagram, beğenileri kaldırmaya başladı. ABD’de test edilmeye başlanan yeni güncelleme çok yakında herkese gelecek.

Instagram Beğenileri Kaldırmaya Başladı

Geçtiğimiz dönemde uygulamadaki beğeni sayılarını gizlemeyi planladığını açıklayan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, dediğini yaptı ve ABD’de bazı kullanıcılarda beğenileri kaldırdı.

Yapılan o açıklamanın Türkçe çevirisi ise şöyle:

Dikkat! Bu yıl Instagram’da beğenileri gizlemeyi pek çok farklı ülkede test ettik. Bu testleri, gelecek hafta ABD’deki insanların küçük bir kısmını kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Geri bildiriminizi dört gözle bekliyorum.

Yeni güncelleme ile kaldırılacak olan beğeni sayıları, aslında tamamen kaldırılmayacak. Hesap sahibi kendi beğeni sayısını görebilecek. Fakat takipçiler bu sayları göremeyecek.

Bu yeni özellik ise Instagram kullanıcılarını ikiye böldü. Henüz test aşamasında olan yeni özellik, ABD’de tepkileri beraberinde getirdi.

Instagram, beğeni sayısının gizlenmesi yönündeki testlere, ilk olarak geçtiğimiz Nisan ayında Kanada’da başlamıştı. O zamandan bu yana Avustralya, Brezilya, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda dâhil olmak üzere altı ülkeye daha genişletilen test, bundan sonra ABD kullanıcı tabanının sadece küçük bir kısmını da etkileyecek.

nicki minaj instagram

Nicki Minaj Instagram’ı Bırakacak

Amerikalı rap yıldızı Nicki Minaj, Instagram’ın beğeni özelliğini kaldırması durumunda platformu kullanmaktan vazgeçecek.

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan ABD’li rapçi Nicki Minaj, alınan bu kararın sanatçılara zarar vereceğini savundu.