Instagram Çoklu Hesap Girişi

10.12.2019 / Bilim / Teknoloji

Instagram yayınladığı güncelleme ile yeni özelliğini aktifleştirdi. Artık kullanıcılar hesapları birbirlerine bağlayabilecekler.

Instagram Çoklu Hesap Girişi

Sosyal medya devi Instagram, yayınladığı son güncelleme ile yeni özelliğini aktif hale getirdi. Artık kullanıcılar birden fazla hesabı birbirine bağlayabilecekler.

Instagram çoklu hesap girişini ayarlamak için öncelikle ana hesabınızda oturum açın. Ardından profilinize gelin. Burada ayarlar menüsünü açmalısınız. Ayarlarda en alt kısımda “Çoklu Hesap Girişini Ayarla” seçeneğini görebilirsiniz.

instagram çoklu hesap girişi ayarları

İlk adımda ana hesabı seçmeniz gerekir. İleri seçeneği ile bağlı olacak yan hesapları seçebiliyorsunuz. Seçme işlemi ittikten sonra tekrar ayarlar menüsüne gelin. Burada artık “@gurleyenmedya hesaplarından çıkış yap” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği seçtiğiniz zaman instagramdaki  tüm bağlı hesaplar tek seferde oturum kapatacaktır.

Birbirlerine bağlanan hesaplar sayesinde bir telefonda oturum açıldığı zaman diğer hesaplar da otomatik olarak açılmış olacak. Mesela @yavuztdurdu hesabı @kabafii hesabını çok giriş hesabı olarak eklediği zaman hangi cihazla @yavuztdurdu hesabına giriş yapılırsa yapılsın @kabafii hesabı otomatik olarak oturum açacaktır.

@kabafii hesabını @yavuztdurdu hesabı kendisine eklemiş olsa bile @gurleyenmedya hesabı da ekleyebilir. Yani bir hesabı birden fazla hesap kendisine bağlayabilir.