Instagram Hesap Silme

20.07.2018 / Bilim / Teknoloji

Instagram’da birden fazla hesabınız varsa ve bu hesaplar arasından bazılarını silmek istiyorsanız “Hesabı Sil” butonu aramayın.

Instagram Hesap Silme

İlk çıktığı yıllarda mobil fotoğrafçılık üzerine geliştirilen Instagram, gün geçtikçe amatör ve profesyonel fotoğrafçıların tümüne hitap ederken, standart kullanıcılarını atlamadı. Bu sayede dünya çapında en çok kullanılan uygulama oldu.

Kullanıcılar kişisel hesapları haricinde yeni doğan bebeklerine, firmalarına ve hatta evcil hayvanlarına bile hesap açmaya başladı. Bu kadar çok hesabı olan kişiler de çeşitli sebeplerden dolayı hesaplarını silmeye karar verdiklerinde “Instagram Hesabı Nasıl Silinir” sorusunu sormaya başlıyorlar.

Instagram Hesap Kapatma

Instagram hesabınızı sildiğinizde içerisindeki tüm paylaşımlarınızı da silmiş olacaksınız. Bu işlemden önce yedekleme yapmış olmanız gerekiyor.

Eğer yedekleme işleminizi yaptıysanız tarayıcınızdan instagram.com adresine giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlemi uygulamadan yapamıyorsunuz. Instagram web sitesine giriş yaptıysanız aşağıdaki linke tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

İnstagram hesabını kalıcı silme linki: https://instagram.com/accounts/remove/request/

Karşınıza gelen ekranda hesabınızın adını göreceksiniz. Hesabınızı neden kapatmak istediğinizi belirttikten sonra güncel şifrenizi girerek “Hesabımı geçici olarak kapat” düşmesine tıklayarak hesap silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.