Instagram IGTV Nedir

22.7.2018 / Bilim / Teknoloji

Instagram kısa zaman önce uzun videoların paylaşılacağı bir platform üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Artık o özellik devrede…

Instagram IGTV Nedir

Instagram tarafından yapılan açıklama ile bir çok blog sitesinde bahsedilen IG TV’nin 1 saatlik videoları paylaşabileceği duyuruldu. Bu yeni özellik ile Instagram, Youtube kullanıcılarına göz koymuş ve kendine çekmeyi hedeflemiş durumda.

Instagram’a giriş yaptığınız zaman üst menüde IG TV ikonunu görebilirsiniz. Eğer IG TV’de video paylaştıysanız profilinizde öne çıkanlar kısmında bu videolara da ulaşılabiliyor. 10k üzeri takipçiniz var ise hikayenizde IG TV videolarınıza link de verebiliyorsunuz.

Fakat her yerde belirtildiği gibi 1 saatlik videoları şimdilik paylaşamıyorsunuz. IG TV’de en fazla10 dakikalık videolar paylaşılıyor. Belki ilerleyen günlerde bu süre uzatılarak 1 saatlik video paylaşımına da imkan verilebilir.

IG TV’de video paylaşacaksanız bir diğer önemli husus ise videolarınızın açısı. Youtube kanalınızda yatak çekilmiş videoları paylaşabilirken IG TV’de dikey kadrajlı videolar paylaşılmaktadır.

IG TV gerçekten de Youtube kullanıcılarına göz diktiyse, Youtube gibi bir kazanç modeli oluşturması gerekiyor. Şimdilik bu konuda bir açıklama yapılmadı için net bir bilgi veremiyorum.