Instagram Önerileri Arttırıyor

15.04.2018 / Bilim / Teknoloji

2017 Aralık ayının hemen başında hashtag takibini başlatan sosyal medya devi Instagram, yaptığı son açıklamada “Öneriler” özelliğini duyurdu. Bu sayede ana sayfanızda daha fazla ilginizi çekebilecek paylaşım göreceksiniz.

Instagram Önerileri Arttırıyor

Bu yeni özellik test aşamasını tamamladı. Test aşaması sırasında herkese bu özellik açık değildi. Şirket ise konu ile ilgili resmi açıklamayı Instagram’ın yardım dokümanlarında paylaştı. Takip ettiğiniz ve beğendiğiniz gönderilere göre ilginizi çekebilecek paylaşımlar ana sayfanızda daha fazla görünecek.

İlk başlarda sadece fotoğraf paylaşım platformu olan ve günümüzde video paylaşım platformu olarak da kullanılan Instagram, ilginizi çeken gönderileri ana sayfanızda “Sizin İçin Önerilenler” başlığı altında paylaşacak. Kullanıcılar bu özelliği geçici süreliğine kapatabilecek olsalar da kalıcı bir şekilde engellemek şimdilik mümkün değil.

Biliyorsunuz ki Instagram yayınladığı güncellemeler sonra krolonojik sıralamayı da bırakmıştı. Yani bir paylaşımınız herkesin ana sayfasına anında düşmüyordu. Hatta siz belki de ilk sırada günler öncesinden paylaşılan bir gönderiyi görüyordunuz. Bu durumdan sonra Instagram’ın atmış olduğu bu adım ise bakalım kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak?