Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

3.05.2018 / Bilim / Teknoloji

Son zamanların en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’a bilgisayarda yaptığınız çalışmaları hemen yükleyebilirsiniz.

Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Günden güne büyüyen fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Kullanıcı sayısı 1 milyara yaklaşan platformda gün içerisinde paylaşılan fotoğraf sayısını siz hesap edin.

Bazen gündelik hayatta sadece tek bir fotoğraf paylaşırsınız. Fakat şirket hesabı yönetiyorsanız ya da fotoğraf çekmeye meraklıysanız “keşke instagram.com adresinden fotoğraf yükleyebilseydim” demişsinizdir.

Şimdi sizi sevindirecek habere gelelim. Aslında hileli bir yöntemden bahsedeceğim. Artık tarayıcıdan da Instagram hesabınıza fotoğraf yükleyebilirsiniz. Nasıl mı?

İlk yapmanız gereken instagram.com adresinde oturum açmanız. Kendi hesabınıza giriş yapmanız. Hemen ardından tarayıcınızın herhangi bir yerinde sağ tıklayıp İncele (Opera kullanıyorsanız “Öğeyi Denetle”) seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Karşınıza gelen ekranda yukarıda kırmızı ile işaretlenmiş yere tıklamanız gerekiyor. Bu kısım görünümün mobil şekline gelmesini sağlayacaktır. Bu işlemin ardından klavyenizden F5 tuşuna basarak sayfanızı bir kere yenileyiniz.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Artık yukarıdaki gibi görünüme sahipsiniz. Tıpkı telefonunuzdan yaptığınız şekilde yani ortadaki + işaretli alana tıklayarak bilgisayarınızdan herhangi bir fotoğrafı seçebilir ve hesabınıza yükleyebilirsiniz.

Sayfanın en üstünde bulunan sosyal medya ikonlarını kullanarak beni takip edebilir ve tüm makale, video ve fotoğraflarıma anlık ulaşabilirsiniz.