İnternet Dizisi: Şahsiyet

24.11.2018 / Sinema

Başrolünde Cansu Dere ve Haluk Bilginer’in yer aldığı internet dizisi Şahsiyet, PUHU TV’nin en popüler dizileri arasında yer aldı.

İnternet Dizisi: Şahsiyet

Puhu TV’nin kendi dizisi olan Şahsiyet, başka hiçbir yerde yayınlanmıyor. Yapımcılığını Ay Yapım ‘ın üstlendiği dizi, Dram-Polisiye türünde çekildi. Şahsiyet’in yönetmenlik koltuğunda ise Onur Saylak oturuyor.

Şahsiyet Dizisi

Konusu

Emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu (Haluk Bilginer), İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Eşini yıllar önce kaybeden Agâh’ın kızı ise yurt dışında yaşamaktadır. Alzheimer teşhisi ile hayatı değişen Agâh Beyoğlu, anılarını unutacağına üzülmek yerine bunu fırsata çevirme derdindedir. Agâh, yıllardır planladığı ama bir türlü hayata geçiremediği cinayeti de bu sebepten dolayı işler. Ne de olsa yapacağı her şeyi yakın zamanda unutacaktır.

Cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra (Cansu Dere), baskılardan dolayı istifa etmeyi düşünse de Agâh Beyoğlu’nun cinayetleri, Nevra’nın da hayatını değiştiriyor.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 1. Bölüm

2011 yılında ilk cinayetini işlemek üzere planlar yapan Agâh, son anda cinayeti işlemekten vazgeçer. Evinde kedisi ile sade bir hayat geçiren Beyoğlu, bir gün kedisinin öldüğünü fark eder. Konuyu kedinin veterinerine danışır. Veteriner kedinin susuz kaldığını belirtince Agâh Beyoğlu’nun Alzheimer hastalığı ortaya çıkar. Hastalığını fırsata çeviren Beyoğlu, seri cinayetlerine başlar.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 2. Bölüm

Beyoğlu’nun ilk cinayetinde cinayet büro amirinin tek kadın polisi olan Nevra Elmas’ın adını yazması, herkesin dikkatini Nevra’nın üzerine çekmesine sebep oldu. Cinayet ile ilgili şüpheli olarak görülen Nevra, bundan sonraki cinayetlerin de merkezinde yer alacaktır.

Bu sırada Agâh’ın yurt dışında yaşayan kızı ve oğlu da yurda dönerler. Agâh Bey, hem cinayetlerini işlemeye devam eder hem de bir baba olarak yaşantısına devam eder.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 3. Bölüm

Agâh’ın işlediği cinayetlerde polis memuru Nevra’ya gönderdiği mesajlar iyice başına dert açar. Başkomiser Tolga ise Nevra’yı meslekten atmak ile tehdit eder. Meslekten atılmak istemeyen Nevra, Ateş ile birlikte olayın üzerine gider.

Bu bölümde Nevra ipucu bulmak için doğup büyüdüğü yer olan Kambura’ya gider. Hem geçmişi ile yüzleşir hem de bir ipucu aramaya çalışır.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 4. Bölüm

Geçmişte yaşadığı olay sonucu vicdanına yenik düşen Agâh, 4. Bölümün başlarında Salih’i de öldürür. Cinayetlerine devam eden katil Agâh, her öldürdüğü kişi aracılığı ile Nevra’ya mesaj göndermeye devam ediyor.

Delillerini izini sürmekte zorluk çeken cinayet büro amirliği ekipleri ise, katili aramaya devam etmektedir. Her bir cinayet sonucu olaylar daha çok karışacaktır. Kambura’ya giden Nevra ise geçmişi ile yüzleşmeye devam ediyor.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 5. Bölüm

Kambura’da bulunan Nevra, Kambura Cinayet Büro Amirliği’ne giderek cevap bulmaya çalışır. Fakat cevap bulmak yerine daha fazla soru işaretleri ile geriye döner.

Yaptığı haberler ile Cinayet Büro Amirliği’nin başına dert olan Ateş ise sorgu odasına çekilir. Ekipler aradıkları cevaplara ulaşamayınca serbest bırakmak zorunda kalacaktırlar.

Agâh cinayetlerine devam ederken Nevra da başkomiseri alıp Kambura’ya gider. Geçmişte var olan bir yangın ile ilgili ipuçlarını incelerler. Agâh’ın cinayetlerinin sebebi bu yangın olabilir mi?

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 6. Bölüm

Kambura’da iyice işler karışmaktadır. Nevra artık daha fazla Kambura’ya gitmektedir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler ise Nevra’nın ailesini tehdit etmeye başlıyor.

Kambura’daki yangını itiraf eden Ufuk, ekiplerce İstanbul’a getirilmek istenir. Fakat tüm Kabura halkı buna karşı çıkar. Kambura halkı, Ufuk’un akli dengesi yerinde olmadığı için yangını itiraf ettiği ama gerçek dışı olduğunu söyler.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 7. Bölüm

Cinayetlerine devam eden Agâh’ın bir AVM’nin otoparkta işlediği cinayetinde işleri karışır. Otoparkın her yerini karış karış arayan polisler kostümü bulurlar.

Otoparktan kaçmayı başaran Agâh ise, Nüket Hanım ile birlikte romantik bir akşam geçirmek ister. Önce yemek yerler ve ardından dans ederler. İkilinin romantik dakikaları ise mekânı basan bir grup serseri ile bölünür. Agâh o andan itibaren vicdan için işlediği cinayetlerine kişisel cinayetlerde eklemeye başlar.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 8. Bölüm

Agâh’ın bu seferki hedefinde Cemil vardır. Cemil’in evine giden Agâh ise büyük bir sürprizle karşılaşır. Cinayetini işleyemeden geriye dönen katil Agâh, büyük kızgınlık içerisindedir.

Kambura’dan bir ayağını çekmeyen Nevra ise bir de tecavüz olayı ile soru işaretlerine bulanır. İyice kafası karışan Nevra parçaları birleştirebilecek mi?

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 9. Bölüm

Kambura’da yaşayan bütün kadınları toplayan Nevra tecavüze uğrayan genç kızı aramaya başlar. Tecavüze uğrayan kızı ve tecavüzcüsünü arayan Nevra Kambura’da olduğu için Cemil, geçmişte yanan evin yıkılmasını ister. Tüm bu kargaşada evi yıktıran Cemil ise Nevra’nın yeni hedefi olacaktır.

Bu arada köyde yaşayan kadınlardan bir tanesi Nevra’yı arar. O kadın cinayetleri çözebilecek mi?

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 10. Bölüm

Cemil ile Agâh’ın kızı aşk yaşamaya devam ederken, Agâh cinayetlerine devam etme çabasındadır. Torunu tarafından kendisine takılan Köpek Öldüren ismi ile büyük nam salan katil, artık herkes tarafından biliniyor ve takip ediliyordur.

Cinayet Büro Amirliği’nde işler iyice yolundan çıkmıştır. Üstelik yanan evin yıkılması ile deliller de yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlıyor.

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 11. Bölüm

İyice köşeye sıkışan başkomiser, gazeteci Ateş’ten yardım ister. Ateş ve başkomiser ortak hareket ederek katili bulmaya çalışırlar.

Nevra ise topladığı delillerin çocukluk arkadaşı Reyhan ile olan bağlantısını araştırır. Acaba işlenen cinayetlerin Reyhan ile bir ilişkisi var mı?

Şahsiyet Dizisi

Şahsiyet 12. Bölüm

Cinayetleri çözüme kavuşturamayan başkomiser görevinden ayrılır. Nevra’ya yardımcı olan Ateş ise birileri tarafından susturulur.

Olaylar bu kadar karışmışken Nevra artık herşeyi öğrenir. Büyük bir kin içerisinde Agâh’ın karargâhına giren Nevra, en yakın arkadaşının yazdığı notları okur. Agâh ile karşılaşınca da bakalım neler yapacak?