İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

20.8.2018 / Bilim / Teknoloji / Genel

Dijital çağda insanların bir kısmı sadece internet üzerinden iş yaparken kimi insanlar da ek gelir kazanma şansı yakalıyor.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde birçok kişi internet üzerinden para kazanıyor. Bazı kişiler için ana gelir kaynağı internet olurken bazı kişiler için de ek gelir kaynağı oluşturuyor.

Bir işiniz olsun ya da olmasın internetten para kazanmak konusu hemen hemen herkesin ilgini çeker. Fakat “internetten para mı kazanılırmış” diyen sayısı da bir hayli fazladır. Aslında bakarsanız bu iki görüşün de haklılık payı var.

internetten para kazanma yöntemleri

İnternetten para kazanmak kolay gibi gözükse de aslında oldukça zaman harcayan ve uğraşı gerektiren bir iştir. Az uğraşmak ile kimse zengin olmaz. Bu konuyu bir kere kavramamız gerekiyor.

İnternet üzerinden para kazanmaya karar verdiyseniz, bu makalem ile size olabildiğince yardımcı olmak istiyorum. Hata yapmaktan korkmayın. Başarısızlıktan da korkmayın. Unutmayın ki,  başarısızlık olmadan başarı elde edilmez.

Lafı fazla uzatmadan, gelelim kazanç yöntemlerine…

İnternetten Para Kazanmak

Bir Blog Oluşturmak ve Reklamlardan Gelir Elde Etmek

Blog kurmak hem kolay hem de zor bir iştir. İlk başlarda çok yorulursunuz. Fakat zaman ilerledikçe kazancınızın arttığını göreceksiniz.

Blog kurmadan önce kendinize bir model belirlemelisiniz. Hangi türlerde makale yazacağınıza karar vermelisiniz. Sonra bloğunuzu açmadan önce en azından 10 adet makalenizi hazır hale getirmelisiniz. Sitenizi açtığınız an içerisinin boş olması kullanıcıları sizden uzaklaştıracaktır.

Günümüzde en çok teknoloji, yemek, moda ve gezi blogları tutmaktadır. Bu tarzlarda blog açmak için de bilgi sahibi olmalısınız. Mesela moda ile ilgilenmeyen biri moda hakkında yazı yazamaz. Hangi konuda bilgi sahibiyseniz o konuda blog açmanızı öneririm.

Blog açarken ilk başlarda profesyonel bir destek almanızda fayda var. Mesela bir yazılımcı ile anlaşın ve size blog sitesi kurmasını isteyin. Ardından panel hakkında kısa bir eğitim alın. Panel eğitimi bittikten sonra yazı yazarken uymanız gereken kuralları öğrenin.

İnternetten Para Kazanmak

Sadece yazı yazmak ile iş bitmiyor. Yazdığınız yazıların SEO uyumlu olması gerekiyor. Başlık seçerken dikkat etmelisiniz. Kullandığınız her kelime için çok düşünmelisiniz. En önemlisi de kopya içeriklerden uzak durmalısınız. Kopyala yapıştır metinler ile blog açtığınız zaman arama motorlarında son sıralarda gözükürsünüz

Web sitenizin adı da sizin için önemlidir. Mesela ayseteyzeninmutfagi.com seklinde bir blog açıp içerisine bilgisayar formatlama makalesi yazmanızın pek de bir anlamı yoktur. Kişiler Google’da arattıklarını buldukları zaman önce web sitesinin adına bakarlar. Makale ve web sitesi uyumlu ise tıklama işlemini yaparlar.

Sitenize ne kadar çok kişi gelirse o kadar çok para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için de Google Adsense programına başvurabilirsiniz. Ya da firmalardan sponsorlu bağlantı alabilirsiniz. Benim size önerim Google Adsense programıdır. Az kazandırır ama sürekli kazandırır.

Blog yazarak para kazanmayı düşünüyorsanız buradaki yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Blog sitesi kurmanın güzel yanı, makaleyi bir kere yazarsınız ve o makale her okunduğunda size kazandırmaya devam eder. Ne kadar çok makale yazarsanız o kadar çok kazanırsınız.

Blog sitesi kurmanın zor yanı ise, web sitenize okur çekmektir. Makalelerinizin okunması için yazıp bırakmanız yeterli değildir. Mutlaka sosyal medya hesaplarınızdan paylaşım yapınız. Sitenizin ziyaretçi sayısını arttırın.

Kabafii'de Yaz Kazan Dönemi

Kabafii'de makale yazarak da para kazanabilirsiniz. Bu işlem için bir web sitesi kurmanıza gerek yok. Web sitesi ücretleri ile de uğraşmayacaksınız. Sadece ücretsiz üye olmanız yeterli. Ardından makale yazdıkça kazanmaya başlayacaksınız. Bizi diğer sitelerden ayıran özellik ise makalelerin okunmasına göre de size ödeme yapıyor olmamızdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

İnternetten Para Kazanmak

Yazılım & Tasarım Yaparak Kazanç Sağlamak

İnternet üzerinden yapacağınız bir diğer iş ise yazılım ya da grafik üzerine yapılan çalışmalardır. Bu işlemler sizi çok yoracaktır. Blog yazmak kadar kolay olmayan bu yöntem ile müşteri bulduğunuz takdirde çok fazla kazanç elde edersiniz.

Mesela bir muhasebe yazılımı yapmak için aylarınızı harcayabilirsiniz. Bu kadar yoğun çaba sonunda müşteri bulamazsanız boşa harcanmış bir zamandan başka elinizde bir şey kalmaz. Fakat müşteri bulabilirseniz, elinize geçecek para çok ciddi miktarda olabilir.

Grafik çalışmaları da tıpkı yazılım gibi sizi yoracaktır. Fakat, grafik çalışmalarınızda biraz daha kolay müşteri bulabilirsiniz. Yazılıma göre biraz daha ucuza satacağınız grafik çalışmaları ile satış sayınızı düşündüğünüz zaman daha fazla kâr elde edebilirsiniz.

Son yıllarda mobil cihazların artması ile yazılım sektörüne yeni bir kapı açıldı. Yazılım dünyasında şuan en kârlı yöntem olarak bilinen mobil programlama ile daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Yaptığınız mobil uygulamalar sayesinde reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. Oyun uygulamaları yazabilirseniz, ciddi paralar kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak

Online Satış Yapmak

Üretim yapabilecek durumdaysanız ya da ucuza alıp karlı satış yapabileceğiniz ürünler bulabilirseniz, internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir e ticaret sitesi kurabilirsiniz.

Eğer elinizde satabileceğiniz bir malzeme yok ise, insanların kendi ürünlerini satabileceği bir site kurabilirsiniz. Komisyon üzerinden kendinize gelir sağlayabilirsiniz.

Bu işlem için öncelikle bir yazılımcı ile uzun vadede anlaşmanız lazım. Site tasarımı ve yazılımı bittikten sonra da arka planda iyileştirmelerin devam etmesi gerekiyor.

Ayrıca bankalar ile anlaşarak pos bilgisi almalısınız. Bunun yanı sıra kargo firmaları ile de anlaşarak toplu satışlarda indirim talep edebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak

Sosyal Medya’dan Gelir Elde Etmek

Sosyal medya hesaplarınızda ciddi takipçi sayınız var ise bunu gelire dönüştürebilirsiniz. Özellikle Instagram’da takipçisi çok olan kişiler paralı reklamlar verebiliyorlar. Her paylaşım için belirli miktarda ücret alabiliyorlar.

Bazı durumlarda da giyim markalarının sponsorluğunda fotoğraf çekimi yapabiliyorlar. Bu sponsorluklar sonucunda gelir olarak maddi bir kazanç elde etmeseler bile istedikleri kıyafetleri ücretsiz alabiliyorlar.

Instagram haricinde Youtube üzerinden de gelir elde edebilirsiniz. İlgi çekici videolar hazırlayarak kullanıcıların beğenisine sunabilirsiniz. Oyun, gezi, moda ve güzellik türlerinde çekilen videolar, Youtube üzerinde en çok izlenen video türleridir. Youtube üzerinden para kazanmak istiyorsanız bu makalemi okuyabilirsiniz.

CryptoPop

Oyun Oynayarak Para Kazanın

Bu size hem eğlenceli hem de mantıklı geleblir. Düşünsenize oyun oynuyorsunuz diye para kazanıyorsunuz. Çok güzel değil mi? O zaman hemen başlayalım CryptoPop oyununu oynamaya. Bu oyunu oynadıkça nakit kazanamıyorsunuz. Size kripto para ödemesi yapıyor. Ödemeyi nasıl alacağınızı ve oyun hakkında diğer tüm bilgileri bu makaleden okuyabilirsiniz. 

anket doldurarak para kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanın

Akıllı cihazınıza kuracağınız bir uygulama ile hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kuracağınız uygulamanın adı Survey Mobile. Bu uygulamanın kazanç sistemi ve ödeme alma yöntemleri hakkında tüm bilgileri bu makaleden okuyabilirsiniz.

adım para

Yürüyerek Para Kazanma

Telefonunuza ücretsiz olarak yükleyeceğiniz “Adım Para” uygulaması ile attığınız her adım başına para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Adım Para insanlara attıkları adım başına onlara ücret ödeyen bir uygulamadır. Birçok insan bu uygulama ile nasıl para kazanacağınız merak etmektedir. Uygulama size nakit para ödemesi yapmıyor.

Kazandığınız para ile uygulama içerisinde alışveriş yapıyorsunuz.  Uygulama içerisinde çeşitli ürünler bulunuyor. Örneğin; kahve makinesi alabileceğiniz gibi Trendyol’da geçerli kupon ya da spor merkezlerinde geçerli indirim kodları satın alabilirsiniz.

Adım Para ile ilgili hazırladığımız detaylı makaleye ulaşmak için tıklayınız