İSMEK'te Kürtçe Eğitimleri Başladı

16.1.2020 / Genel

Yabancı dil alanında 50 programda ücretsiz eğitim veren İSMEK, geçtiğimiz günlerde Kürtçe dil eğitimini de branşlarının arasına ekledi.

İSMEK'te Kürtçe Eğitimleri Başladı

1996 yılında kurulduğunda 3 merkez ve 3 branşla faaliyete geçen İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi), günümüzde 200’den fazla merkezi ve yüzlerce eğitim programıyla hizmet anlayışında fark yaratan bir kurum olarak görülüyor.

Tamamen ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz eğitimleri arasında en çok rağbet gören alanlarından biri de dil eğitimleri. Gerek ulusal gerek uluslararası arenada bireysel olarak oldukça önemli bir yeri olan dil biliminde insanlar farklı bir dil öğrenmek için adeta yarışıyor.

Özellikle Fatih Dil Okulu ve yeni açılan Şişli Mecidiyeköy Dil Okulu’nda yoğunlaşılan ama talebe göre farklı merkezlerde de, başta İngilizce olmak üzere, Almanca, Rusça, Arapça, Japonca, Korece ve İşaret dili eğitimi alabileceğiniz İSMEK de insanların kişisel birikimlerini yükseltmek için yeni açılan branş ise Kürtçe. Yerel bir dil olarak hizmete açılan ve şu anda yalnızca A1 seviyesi bulunan eğitimi incelemek için tıklayabilirsiniz.

13-25 Ocak arası başlayan yeni kayıt döneminde kendinize yer bulabilmeniz için acele etmenizde fayda var. Kayıt sayfasına gitmek için tıklayabilirsiniz.