ISS'in Yörüngedeki 20. Yılına Özel Lego

23.1.2020 / Eğlence / Genel

İkonik oyuncak üreticisi LEGO, uzayla ilgilenen maceraperestleri destansı bir Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) kurmaya davet ediyor.

ISS'in Yörüngedeki 20. Yılına Özel Lego

Bu yeni set, şimdiye kadar yapılmış en büyük uzay aracı olan ve 20 yıldır faaliyet gösteren ISS'nin bir kutlaması. 864 parçadan oluşan kit, uzay istasyonunun tasarımı hakkında bilgi edinmenin harika bir yolu aynı zamanda. Setin içerisinde, ISS hakkında bilgi içeren 148 sayfalık bir kitapçık da var.

LEGO Launches International Space Station Set 1

Parça sayısı diğer bazı kitlerden daha küçük olmasına rağmen, bu daha az zorlu olacağı anlamına gelmiyor. Özellikle 4.784 parçadan oluşan son Star Wars setiyle kıyaslandığında oldukça küçük bir set gibi algılanabiliyor ama detaylar konusunda onun kadar tatmin edici olduğu bir gerçek.

Hatta LEGO bu sebeple, birçok karmaşık parçadan oluşan bu seti 16 yaş ve üstü bireylerin inşa etmesini öneriyor. Kitte minyatür bir Uzay Mekiği, konuşlandırılabilir bir uydu, robotik Canadarm ve bir dizi ayarlanabilir güneş paneli bulunuyor. Kurulumu biten set 19 inç genişliğinde etkileyici bir boyuta ulaşıyor.

1 Şubat 2020'de çevrimiçi ve mağazalarda 69.99 $ karşılığında satışa sunulacak ISS kitini LEGO web sitesinden ön sipariş edebilirsiniz.

LEGO Launches International Space Station Set 2

LEGO Launches International Space Station Set 3

LEGO Launches International Space Station Set 4

LEGO Launches International Space Station Set 5

LEGO Launches International Space Station Set 6